Living Architectures 6-tunnine filmimaraton

07. jaanuar, 2014

cover boxLiving Architectures on dokumentaalfilmide sari, mis käsitleb maailma tipparhitektuuri teoseid viisil, mil arhitektuuri populariseeriv ning ülistav visuaalmaailm seda siiani teinud ei ole. Ila Bêka ja Louise Lemoine panevad filmides kahtluse alla arhitektuuri kui visuaalse vormi ülistamise, mis tihti varjutavad hoone tõelise olemuse idealistlike eearvamuste ning esteetilise perfektsuse taotluste taha. Üritus toimub kinos Sõprus 18. jaanuaril kell 14.00 – 20.30.

 

Läbi viie vapustavalt inimliku ning intrigeeriva filmi tutvustavad itaallasest ning prantslasest režissööri–produtsendi duo arhitektuuri elulisust, haprust ja haavatavat ilu inimeste kaudu, kes on nende hoonete igapäevasteks kasutajateks. Seega ei räägita vaatajale arhitektuurist, vaid arhitektuur kõneleb ise meiega. Filmid pööravad vähem tähelepanu hoonete struktuuridele ning tehnilistele detailidele, vaid lähenevad  kaasaegse arhitektuuri ikoonidele  pigem läbi intiimse, isikliku sfääri.

6 tunnise maratoni vormis on filmide seeriat tutvustatud Madridis, Melbournis, Portlandis, Linzis, Oslos, Stockholmis ning kõikjal üle maailma. Üritus on kogunud rohkelt populaarsust ning avalikku tähelepanu. Eestis on varem Living Architectures seeriast linastunud vaid sarja esimene film Koolhaas Houselife Kumus.

Filmid linastuvad ingliskeelsete subtiitritega.

Piletid müügil Sõpruse kassas.

www.living-architectures.com

Filmimaratoni korraldab Ingel Vaikla koostöös Eesti Sisearhitektide Liidu ja kino Sõprusega.