Loengusari „Tuleviku teisipäev“ arutleb tulevikutöö võtmeoskuste teemal

14. jaanuar, 2013

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse korraldatava loengusarja „Tuleviku teisipäev“ neljas loeng toimub 15. jaanuaril kell 17, kui Arengufondi ekspert  Imre Mürk räägib teemal „Tulevikutöö võtmeoskused“. 

Imre Mürk sõnas teemat kommenteerides: “Me ei saa prognoosida tuleviku töökohti, aga saame kirjeldada maailmas toimuvaid pöördelisi muutusi ja trende ning aimata nende tagajärgi. See annab meile võimaluse ette kujutada, millised  oskused on tulevikus rohkem olulised. 

Loengusarja korraldaja, loomemajanduskeskuse projektijuht Ave Anniste aga viitab Ühendkuningriigi valitsuse tellimusel hiljuti valminud uuringule, mille kohaselt vajatakse 2030. aastal tööturul hoopis kosmosegiide ja -piloote, kehaosade tootjaid, mälumahtu suurendavaid kirurge, kliimamuutuste politseinikke jne (vt lähemalt: http://smrt.io/gTTrdN).

Loeng toimub Tartu Loomemajanduskeskuses Kalevi 17 saalis ja on tasuta. 

Järgmine loeng toimub 12. veebruaril, kui Tartu ülikooli professor Tanel Tenson räägib antibiootikumidest. Ta tutvustab oma teemat nii: “Meist peaaegu igaüks on kasutanud antibiootikume. Aga kas me teame, et antibiootikumid pidurdavad meid nakatavate bakterite kasvu? Oleme kuulnud, et antibiootikumiresistentsus levib. Aga mis asi  see antibiootikumiresistentsus on ja miks ta levib? Kas selle leviku vastu oleks vaja midagi ette võtta? Kui jah, siis millised on meie võimalused?” 

12. märtsil räägib geeniteadlane Andres Metspalu teemal “Geenid ja tervis”. 

„Tuleviku teisipäevade“ loengusarja eesmärk on juhtida uute teadmiste ja lähenemisnurkade juurde, inspireerida ning tekitada  diskussiooni. Sarja korraldab Tartu Loomemajanduskeskus.