Loengusari „Tuleviku teisipäev“ jätkub arutlusega Eesti elanike väärtustest

30. oktoober, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse korraldatava loengusarja „Tuleviku teisipäev“ teine loeng toimub 6. novembril kell 17-19, kui Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm arutleb Eesti elanike väärtuste ja ideaalide üle.
Ettekandes “Mis on hea ja oluline Eesti elanike jaoks?” arutleb lektor küsimuste üle, kuidas väärtused on meie ideaalid, kuidas ideaalid mõjutavad meie igapäevaelu ja vastupidi, kuidas on muutunud Eesti elanike väärtused ja kuivõrd erinevad väärtusorientatsioonilt noored ja vanad, mehed ja naised, ettevõtjad ja töölised jt elanikerühmad. Ettekande tegemisel on abiks Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni  instituudi  küsitluse “Mina. Maailm. Meedia” värsked tulemused.

Järgmine loeng “SYNTHONIA” toimub 11. detsembril kell 17-19, kui arhitekt Veronika Valk kõneleb noorte kunstnike, arhitektide ja disainerite ideedest, mis kompavad  biotehnoloogia mõjuvälja tänases kultuuriruumis, ja uurib, mis kasu sellest kõigest Eestil võiks olla.

Arengufondi eksperdi Imre Mürgi loeng “10 tulevikutöö võtmeoskust” toimub juba uuel aastal, 15. jaanuaril 2013. „Me ei saa prognoosida tuleviku  töökohtasid, aga saame kirjeldada maailmas toimuvaid pöördelisi  muutusi ja trende ning aimata nende tagajärgesid. See annab meile võimaluse ette kujutada, millised oskused on tulevikus rohkem olulised,“ avab lektor teemat.

„Tuleviku teisipäevade“ loengusarja eesmärk on juhtida uute teadmiste ja lähenemisnurkade juurde, inspireerida ning tekitada  diskussiooni. Sarja korraldab Tartu Loomemajanduskeskuse.

Loengud toimuvad Kalevi 17 saalis. Info ja eelregistreerimine: ave@lmk.ee

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse projektijuht Ave Anniste, 5803 5358, ave@lmk.ee

Pressiteate link: http://www.lmk.ee/tulevikuteisipaev_nov2012