Loengusarja „Tuleviku teisipäev“ jätkab arhitekt Veronika Valk

03. detsember, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse korraldatava loengusarja „Tuleviku teisipäev“ kolmas loeng toimub teisipäeval, 4. detsembril kell 17-19, kui arhitekt Veronika Valk räägib arhitektuurist, disainist, nende arengusuundadest ja kokkupuutepunktidest teiste valdkondadega.

Ettekandes „SYNTHONIA“ arutleb Veronika Valk sellest, kuidas kombata tänases kultuuriruumis uute tehnoloogiate mõjuvälja, milliseid homseid arenguid tõotavad meile uued materjalid, ravimid, kütus ja kemikaalid ning mis juhtub siis, kui disainerid ja arhitektid, kes kujundavad meid ümbritsevat  maailma, asuvad eksperimenteerima sellega, mida teadus pakub.

Järgmine loeng toimub uuel aastal, 15. jaanuaril 2013, kui Arengufondi ekspert Imre Mürk räägib teemal “10 tulevikutöö võtmeoskust”. „Me ei saa prognoosida tuleviku  töökohtasid, aga saame kirjeldada maailmas toimuvaid pöördelisi  muutusi ja trende ning aimata nende tagajärgesid. See annab meile võimaluse ette kujutada, millised oskused on tulevikus rohkem olulised,“ avab lektor teemat.

Veebruaris esineb Tartu ülikooli professor Tanel Tenson, kes räägib antibiootikumidest. Lektor tutvustab oma teemat järgmiselt: “Meist peaaegu igaüks on kasutanud antibiootikume. Aga kas me teame, et antibiootikumid pidurdavad meid nakatavate bakterite kasvu? Oleme kuulnud, et antibiootikumiresistentsus levib. Aga mis asi  see antibiootikumiresistentsus on ja miks ta levib? Kas selle leviku vastu oleks vaja midagi ette võtta? Kui jah, siis millised on meie võimalused?”

„Tuleviku teisipäevade“ loengusarja eesmärk on juhtida uute teadmiste ja lähenemisnurkade juurde, inspireerida ning tekitada  diskussiooni. Sarja korraldab Tartu Loomemajanduskeskus.