Loenguseerias “Soome tunnel” esineb kunstnik Jaakko Pallasvuo

21. märts, 2017

Mis on Soome kunst väljaspool Kiasmat? Mis on Soome kunst väljaspool Helsingit? Kes on Soome kunsti tipp-tegijad, rahvusvahelise edu maskotid, noored talendid ja suurimad provokaatorid? Kas Soomes pakutakse näituse avamisel pakiveini ja küpsist, nagu meil, või longerot ja karjala pirukat? Milline on põhjanaabrite kunst päriselt?

Sel hooajal kutsuvad EKKM (Eesti Kaasaegse Kunsti Muusem) ja KKEK (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus) koostöös Soome Instituudiga loenguseeriale “Soome tunnel” kuulama kunstnik Jaakko Pallasvuod (22.03), kunstnikku ja artist-run-space’i SIC kuraatorit Maija Luutoneni (12.04) ja Pori kunstimuuseumi kuraatorit Anni Venäläinenit (24.05). Soome asub meile lähedal, kuid tihti piirduvad teadmised sealse kunstimaailma osas Gallen-Kallelela rahvusromantiliste maalide ja staarkunstnike näitustega Helsingi suurtes kunstimuuseumites.

Sündmusteseeria puhul valmib EKKMi Kohvikus soomepärane joogimenüü. Loengud on inglise keeles ja toimuvad EKKMis.

Üritusteseeria valmib koostöös Soome Instituudiga programmi “100 Talks” raames, mis tähistab Soome Vabariigi 100. sünnipäeva.

Jaakko Pallasvuo on rahvusvahelise karjääriga Soome kunstnik. Oma esinemisel keskendub ta rahvusvahelise kunstimaailma mõttes perifeerses riigis kunstnik olemisele. Kuidas säilitada Soome identiteeti suures kunstimaailmas? Kuidas rääkida väikesel kunstiväljal maailma mastaabis olulistel teemadel? Samuti tutvustab Jaakko Pallasvuo oma loomingut, mis jutustab vaimukaid lugusid Soomest, digimaailmast, poliitilisest situatsioonist ja kaasaja inimesest ja kunstimaailmast. Tema teoseid eksponeeritakse mainekates kunstiinstitutsioonides üle maailma.