Londoni kesklinnas avatakse Eesti kaasaegset arhitektuuri tutvustav fotonäitus

15. oktoober, 2013

Kolmapäeval, 16. oktoobril avatakse Londonis, Star Galeriis, Eesti kaasagset arhitektuuri tutvustav fotonäitus “Conversion in Estonian Contemporary Architecture”, kus esitletakse viimase aastakümne põnevamaid ja rahvusvahelist tunnustust pälvinud Eesti arhitektuuri lipulaevu. Teiste hulgas on esitletud Fahle Maja, mis valiti Londoni Disainimuuseumi poolt aastadisaini lõppvalikusse (2011), ja Meremuuseumi Lennusadam, mida tunnustati Europa Nostra ja Euroopa Liidu peapreemiaga (2013).

 

Eesti arhitektuuri- ja ehitusvaldkonnas on viimasel aastakümnel toimunud erakordselt palju. Näituse kuraator Andrus Kõresaar märgib, et KOKO Arhitektide Norra kolleegid on ikka hinnanud, et Eesti arhitektuur õitseb, kuna Eesti ehitab peale nõukogude režiimist vabanemist endiselt januselt üles oma identiteeti.

Kõresaare hinnangul väljendab näitus Eesti arhitektide mõttelaadi ja lähenemist, mida peetakse linnaehituses oluliseks. Läbi näituse jutustatakse iga väljavalitud objekti lugu ja eksponeeritakse, kuidas luua uusi linlikke keskkondi nõnda, et vana ei unustataks ning samas kannaks uus arhitektuur selgelt tänase päeva iseloomu. Eesmärgi saavutamiseks on kasutusel kõige moodsamad insenertehnilised konstruktsioonid ja ehitusmaterjalid. Samuti jälgitakse, et ei vana ega uus ei oleks muutustes kaotaja.

Näitus on valminud koostöös Kultuuriministeeriumi, Eesti Kultuurkapitali, KOKO arhitektide, Produktsioonigrupi, Londoni Eesti Saatkonna, Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Arhitektuurikeskusega.