Londoni moenädala väljapanekus osalevad Tartu Kõrgema Kunstikooli tudeng ja kaks vilistlast

25. oktoober, 2013

Scheckmann Sille Sikmann foto Patrik Tamm webTartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna üliõpilane Johanna Nurm ning nahadisaini osakonna vilistlased Sille Sikmann ja Kärt Põldmann valiti esindama Eestit Londoni moenädala raames toimuval üritusel.

 

Veebruaris 2014 toimuval Londoni moenädala üritusel International Fashion Showcase (IFS) astuvad Eesti väljapanekus üles kokku neli noort Eesti disainerit. Nendest kolm omakorda on Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tudengid ja vilistlased. IFS’l osalevad TKK tekstiiliosakonna tudeng Johanna Nurm (#jonurm meeste parkad ja unisex seljakotid) ning nahadisaini osakonna vilistlased Sille Sikmann (meeste aksessuaarid) ning Kärt Põldmann (naiste käsitöökingad).

Disainer Sille Sikmann ütleb Londonis toimuval moenädala üritusel osalemist kommenteerides, et talle pole see kõik veel päris kohale jõudnud ning žürii otsusest teada saamine tõstis emotsioonid kõrgele. Tal on plaanis IFS-l esitleda nii meeste aksessuaare kui ka kingi. Sille Sikmanni sõnul on moenädal suurepärane võimalus uute kontaktide ja koostööpartnerite saamiseks.

TKK tekstiiliosakonna juhataja professor Aet Ollisaar, kes esines kuu aega tagasi koos TKK tudengite ja vilistlastega Londoni Disainifestivali raames toimunud messil Tent London, nõustub Sille väitega. „Meie tekstiiliosakonna ja mööbliosakonna koostöös valminud tootearendusprojekt 8:TOOL sai Londoni messil väga positiivse vahetu tagasiside ning koolile tehti mitmeid koostööettepanekuid. Kogesime messikülastajatega suheldes, et TKK tudengite ideed sobivad hästi sealse disainipubliku ootustega – seda nii visuaalse käekirja kui sisuliste valikute poolest. Seetõttu teeb igati rõõmu, et ka tudengite ja vilistlaste moelooming jõuab peatselt Londoni disainipubliku vaatevälja.“ Viimastel aastatel on TKK disainitudengid olnud aktiivsed kasutama praktikavõimalusi välismaa ettevõtetes, sageli on leitud praktikakohti just Londoni disainifirmadest.

Eelmisel aastal osales Londoni moenädalal ka TKK mööbliosakonna vilistlane Karl Annus.

Londoni moenädalal Eestit esindavad disainerid valis välja žürii, kuhu kuulusid Eesti Disainikeskuse ja Briti Nõukogu esindajad ning Eesti Kultuuriesindaja Londonis.

International Fashion Showcase on Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu poolt 2012. aastal algatatud projekt, mille raames tutvustatakse läbi väljapanekute erinevate riikide andekamaid ja innovatiivsemaid disainereid. IFS on ajastatud just Londoni moenädalale. Järgmine IFS toimub Londonis 13.-18. veebruaril 2014. Täpsem info http://www.britishfashioncouncil.com/content/1876/IFS

Eesti väljapanekut Londoni moenädalal koordineerib Eesti Disainikeskus koostöös Eesti Saatkonnaga Londonis. Väljapanekut toetab Eesti Kultuur maailmas ja EAS Regionaalarengu Fond.

Johanna Nurm http://www.jonurm.com/

Sille Sikmann http://www.scheckmann.com/

Kärt Põldmann http://kärtpõldmann.com/

 

— 

 

Scheckmann by Sille Sikmann fotod on originaalsuuruses kättesaadaval TKK veebilehel http://www.artcol.ee/uudised/1027