Loomeettevõtete ekspordiprogrammis PESA+ algas avalduste vastuvõtt

11. jaanuar, 2017

VEEL MÕNED PÄEVAD AEGA!

Saime signaale, et veel on mõned PESA+ kandideerimise ankeedid lõpetamata. Anname siis veel veidi aega.

Sul on oma toode valmis ja Eestis juba müügil. Tunned, et suudaksid rohkemat, kuid ostjaid pole piisavalt? Siis tasub piiri taha vaatama hakata ja end kurssi viia ekspordi nõudmistega. Tundub keeruline? Pesa+ saab aidata.

Just loomeettevõtteid ekspordiks ette valmistav PESA+ alustab oma kolmandat hooaega juba 13. veebruaril. Avalduste vastuvõttu on pikendatud 7. veebruarini!

PESA+ on tasuline, kuid tänu Euroopa Liidu Regionaalfondi ja Swedbanki toetusele tavapärasest turuhinnast oluliselt soodsam.

PROGRAMMIGA VÕID KOHE LIITUDA SIIN

Lühidalt võime öelda, et  PESA+ koondab endas veebipõhise koolitusprogrammi, praktilised töötoad ja rahvusvahelise mentorprogrammi. Programmis saab osaleda peamiselt interneti vahendusel, plaanis on ka mõned kokkusaamised. Seega, aeg ja koht on Sinu valida!

Vaata rohkem SIIT

PESA+ esimese hooajal programmis osalenud Margit Kimmel Ampstükke tootvast OÜst Amoor  kommenteeris programmi nii: “Kohe algusest  oli PESA+ väga praktiline. Sain oma hobile materialiseeritud kuju. Pesa plussi ülesehitus on osutunud üle mõistuse heaks. Tahan kutsuda kõiki liituma. See päriselt ka töötab!”

 

Jüri-Franciscus Lotman OÜst Kaun tõi programmi kommenteerides võrdluse jalgpalliga: “ Väravad tulevad siis, kui selleks on loodud eeldused ning lööja kasutab ära kõik loodud võimalused.”  Kaun leidis programmi abiga endale agendi  Soomes ning valmistab ette vahelao rajamist ja peab läbirääkimisi võimaliku esindajaga Rootsi.

 

PESA+ ekspordi arendamise programmis jagavad oma teadmisi ja kogemusi Ekspordirevolutsiooni ellukutsuja ja turunduse tippekspert  Anu-Mall Naarits ning muu hulgas ka Ekspordirevolutsiooni programmis ja eksporditöötajate kvalifikatsiooni tõstmise programmis koolitajana osalenud  Jaan Järv. Kogu programmiga kaasneb ka rahvusvaheline mentorprogramm ning üheskoos saadakse praktilisi kogemusi välismessidelt.

 

Programmi lõpuks, 2017. aasta juunis, on ettevõtjatel paigas esimesed ekspordiplaanid ja nad omavad läbirääkimiste partnereid sihtriikides.

 

Pesa+ sündis Marketingi Instituudi ja Loov Eesti koostöös ning seda kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest ja toetab Swedbank. Lisainfot leiab www.looveesti.ee

ja http://mi.ee/koolitused/pesa-programm