Loomeettevõtete maailmameistrivõistlusel esindavad Eestit Raiku ja Edumus

05. mai, 2021

Loomeettevõtete maailmameistrivõistluse Creative Business Cup (CBC) Eesti eelvooru võitjateks tunnistati seekord kaks ettevõtet – koolidele praktikutest õpetajaid vahendav Edumus ja innovatiivset pakkematerjali välja töötav Raiku. Sel aastal toimub globaalne finaalvõistlus 28. ja 29. juunil interneti vahendusel.

„Kuna eelmisel aastal lükati võistlus pandeemia tõttu edasi, siis saame seekord Eestit esindama saata kaks ettevõtet. Kumbki võistleb eraldi voorus, seega omavahel konkureerima ei pea,“ selgitas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. Finaalvõistlusele eelneb  CBC Akadeemia – kõrgetasemelised rahvusvahelised koolitused.

Edumus aitab töötavatel spetsialistidel panustada Eesti noorte haridusse – üks aine, üks klass ja üks õppeaasta korraga. “Noori õpetajaid tuleb tööturule vähem kui vanemaid lahkub, õpilaste arv aga ei vähene – seepärast on probleem iga aastaga aina süvenemas. Tuleviku kool on kindlasti hübriidne, seal on värsket vaadet kindlasti vaja,“ ütles Maria Rahamägi Edumust tutvustades. „Minu jaoks oli üllatav, kui suur puudus õpetajatest on. Ja seda parem oli kuulda heast ja innovatiivsest ideest, mis töötab, et tuua praktilise kogemusega inimesed appi,“ kommenteeris võitjat žürii liige, Yrjö Ojasaar (Change Ventures).

Teine võitja, Raiku, toodab puidujäätmetest pakkematerjali asendamaks suuri keskkonnaprobleeme tekitavat plasti. „Umbes 40% vineeri valmistamisel kasutatavast puidust  jääb üle ja see põletatakse. Raiku teeb neist jääkidest keskkonnasõbralikku pakkematerjali, mis lisaks soodsale hinnale näeb ka hea välja,“ tutvustas oma toodet Karl Pärtel. „Tegemist on  väga suure potentsiaaliga ja innovatiivse tootega, millel on kindlasti suur kasutajaskond,“ kommenteeris toodet Marge Täks Estonian Business Schoolist.

Lisaks anti välja ka eriauhinnad. Tallinna Loomeinkubaatori eriauhinna, neli  koolitust ja kaks erakonsultatsiooni, et oma ettevõtet veelgi võimendada, pälvis Edumus.

Estonian Business Schooli eriauhinna, 3 EAP väärtuses teadmiste täiendamiseks sobiva kursuse vabal valikul, pälvis Edumus.

Prototroni eriauhinna, otsetee TOP50 hulka pälvis  seenemütseelist mööblit valmistav Myceen.

CBC Eesti eelvooru võistlejaid hindas rahvusvaheline žürii koosseisus Yrjö Ojasaar, Change Ventures; Heidi Kakko,  BaltCap; Kaydi Tomson, Prototron; Marge Täks, Estonian Business School; Nele Plutus, Tallinna Loomeinkubaator;  Paolo Montemurro, Materahub, Itaalia Gela Andrew Suli, Creative Caucasus, Gruusia.

Creative Business Cup Eesti eelvooru läbiviimist toetasid Estonian Business School, Prototron, Tallinna Loomeinkubaator  ja Startup Estonia. 

Loov Eesti on Creative Business Cup esindaja 2012. aastast.