Loomeettevõtjad omandasid finantsteadmisi

20. aprill, 2010

19.-20. aprillini korraldas Tallinna Ettevõtlusamet Loovalal tegutsevatele loomeettevõtjatele konsultatsioonipäeva teemal „Loomeettevõtja finantsküsimused“.

Kahel päeval oli Loovala kunstnikel võimalik end kurssi viia toote hinnakujunduse, tasuvusanalüüsi, eelarvestamise ning finantsaruandlusega , samuti olulisemate sätetega raamatupidamist puudutavast seadusandlusest erinevate tegevusvormide puhul. Praktilistele küsimustele vastama ning häid nõuandeid jagama oli kutsutud ettevõtluskonsultant Siiri Einaste Majanduskoolituse OÜ-st.

Loovala ühe asutaja, kunstitarvete poe „Õnneküpsis“ juhataja Kaire Jakobsoni sõnul on finantstemaatika kunstiinimestele selgelt üheks nõrgaks teemaks. „Loomingule keskendudes jääb paraku vähe aega numbritesse ja kalkulatsioonidesse süüvimiseks“, sõnas Jakobson, „samas on arusaadav, et edukas äritegevus peaks olema suunatud ikkagi kasumi teenimisele ning kunst peab põhisissetulekuallikana ka ennast ära tasuma.“

Loovala on kunstistuudiote ala Rotermanni kvartalis Kirsimäel,  kus maalijate, graafikute, tekstiilikunstnike, kullasseppade igapäevane argipäev on avatud kõigile külastajatele – kunstnike poolt kasutatavad töö- ja müügipinnad on ühtlasi ka kursuste korraldamise ja kliendiga kohtumise paigaks (www.loovala.ee).