Loomeettevõtjate poolt hinnatud toote- ja teenusearendusprogramm PESA ootab liituma nii alustavaid kui ka juba pikemalt tegutsevaid ettevõtjaid üle Eesti

21. september, 2018

Eesti esimene peamiselt veebipõhine arendusprogramm PESA ootab nii alustavaid kui ka juba pikemalt tegutsenud ettevõtjaid liituma, et pakkuda tugiteenuseid oma uue toote või teenuse turuletoomiseks ja/või edasiarendamiseks. Virtuaalsesse keskkonda on koondatud kokku info ettevõtlusest, tootearendusest, investeeringutest ja eksportturgudest.

“Alustame juba 7. hooajaga – oleme nõustanud ja koolitanud erinevaid loomeettevõtjaid nii tootearenduse, turunduse, disaini kui ka äriplaani vallas, ühtekokku 104 tublit ja südikat ettevõtet. Koos professionaalsete koolitajate ning eri valdkondade ekspertidega asutakse ideest vormima läbilöögivõimeline toode või teenus,” rääkis programmi kohta PESA koordinaator Kersti Kilg ja lisas, et vilistlaste hulgas leiab palju praeguseks juba tuntuid tegijaid, näiteks Karl Annus puidust prilliraamidega, keraamik Johanna Tammsalu ja Stella Soomlais nahast aksessuuaaridega.

Vaata PESA vilistlaste lugusid siit.

Inkubatsiooniprogramm kestab 8 kuud ja programmi on võimalik pääseda kuni 20 meeskonnal. Esimese aasta lõpuks on seatud siht 50% tooteid Eesti turul müüdavaks arendada ja omada eksporditurgudele sisenemiseks juba esimesi reaalseid kontakte. Avaldusi saab esitada kuni 20. oktoobrini. Programm alustab 1. novembril.

PESAga liitumiseks vajaliku avalduse saab siit.

Mida pakub PESA alustavale ettevõtjale?

* 5 etappi koolitusi 3-8 nädalaste tsüklitena
* praktilisi töötube
* professionaalseid koolitajaid – igas etapis on kaasatud valdkonna parimad eksperdid
* virtuaalset mentorit (personaalset virtuaalset abilist)
* laia valikut virtuaalseid tööriistu (sh iPlanner, lai valik näidisdokumente, nõudeid ja juhendeid)
* garanteeritud kvaliteediga teenuseosutajate andmebaasi (nt. raamatupidamine, õigus, kujundus jmt)

Seega kui tunned, et toote või teenuse turuletoomiseks jääb üksi jõudu väheseks, siis esita oma avaldus.

 

PESA on Loov Eesti+Maa II projektist, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest ja mida toetab Briti Nõukogu.