Loomeettevõtted saavad peagi hakata taotlema ekspordiks toetust

12. juuli, 2011

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas täna loomemajanduse tugistruktuuride toetamise korra määruse muudatuse, mille kohaselt saavad loomeettevõtted hakata nüüd toetust taotlema ekspordiks.

2009. aastal alustatud toetusmeetme eesmärk oli luua alus loomeettevõtlust toetavale tugistruktuurile ning seetõttu toetati peamiselt loomemajanduse arenduskeskuste väljaehitamist jm suuremahulisi investeeringuid. Tänu sellele on loomemajanduse edendamiseks tänaseks baas loodud ning nüüdseks keskendutakse loomeettevõtete ekspordivõimekuse arendamisele ja oodatud on projektid, mis tegelevad näiteks ekspordistrateegia loomisega, õppereisidega, turundusüritustega, müügivisiitidega, rahvusvahelistel konkurssidel esinemisega jms. Põhivarasse tehtavaid investeeringuid enam ei toetata.

Piirkondlikud arenduskeskused saavad taotleda kuni 75 000 ja valdkondlikud arenduskeskused kuni 225 000 eurot.

Taotlusvooru kuulutab sügisel välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Seni on toetusmeetmest rahuldatud 13 taotlust kokku 4,9 miljoni euro ulatuses. Loomeettevõtete tugistruktuuride toetust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond (ERDF).

Loomeettevõtja on ettevõtja, kes tegutseb arhitektuuri, audiovisuaalvaldkonna, disaini, etenduskunstide, kirjastamise, kunsti, kultuuriväärtuste, käsitöö, meelelahutustarkvara, muusika ja/või reklaami valdkonnas.

Allikas: Neljas