Loomeinkubaator avab rahvusvahelise koostööprojekti Baltic Fashion kaudu moedisaineritele uued koolitus- ja võrgustumise võimalused

28. jaanuar, 2011

altTallinna Loomeinkubaator osales möödunud nädalal Saksamaal Berliinis rahvusvahelise koostööprojekti avakoosolekul, millega käivitati Läänemere-äärsete riikide moe- ja innovatsiooniprojekt Baltic Fashion.

Projekti Baltic Fashion eesmärgiks on uuendusmeelse Baltimaade moetööstuse edendamine ja propageerimine Läänemere piirkonnas. Projekti partnerite töökava näeb ette Läänemere-äärsetes riikides tugistruktuuri loomist, mis toetab moe- ja rõivatööstuse väike- ning keskmise suurusega ettevõtteid sellistes valdkondades nagu uued trendid ja innovatiivsed tehnoloogiad, ärioskused, koostöövõrgustikud jm.

„Saime projektis osalemise kutse veidi vähem kui aasta tagasi meie projekti juhtpartnerilt Saksamaalt ja reageerisime kiirelt. Sellises mahukas projektis osalemine võimaldab Loomeinkubaatoril kolme aasta jooksul koostöös välisriikidega läbi viia Eesti moedisaineritele vajalikke tegevusi – laiendada ärikoolituse võimalusi, tuua Eestisse uusi teadmisi ja oskusteavet uutest tehnoloogiatest ning sõlmida ärialaseid kontakte välisturgudel,“ sõnas ESA juhatuse liige, ettevõtluskonsultant Anu Lõhmus.

Baltic Fashioni juhtpartner on Saksamaa ning partnerriikideks Eesti, Soome, Rootsi, Läti, Leedu ja Poola. Partnerite seas on mitmeid nimekaid Põhjamaade organisatsioone nagu näiteks Rootsi Borase ülikooli tekstiilikool ning Helsingi Kunsti- ja Disainiülikool. Eestist osalevad projektis lisaks ESA Loomeinkubaatorile Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Moedisaini Liit.

Baltic Fashion projekti tegevusi toetab EL Läänemere piirkonna programm. Nimetatud programm toetab riikidevahelise koostöö projekte innovatsiooni, transpordi, keskkonna ning piirkondade atraktiivsuse ja konkurentsivõime tõstmise valdkonnas. Koostööprojektid peavad edendama Läänemere piirkonna regionaalset arengut ning muutma Läänemerd ümbritseva regiooni atraktiivseks investeerimise, töö- ja elupiirkonnaks.

Tallinna Loomeinkubaatorist
2009. aastal avatud Tallinna Loomeinkubaator on üks kolmest Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse (ESA) juhitavast inkubaatorist. Tallinna Loomeinkubaator osutab alustavatele loomemajandusvaldkonna ettevõtetele teenuseid, mis on eelkõige seotud ettevõtluse alustamise (äriidee esmane analüüs, ärialane nõustamine, ettevõtluse baaskoolitus) ja äri arendamisega (sh valdkondlikud nõustamised, spetsialiseeritud koolitused, abi koostööpartnerite leidmisel nii Eestis kui välisriikides). Tallinna Loomeinkubaator tunnistati globaalsel Best Science Based Incubator 2010 konkursil auhinnalise teise koha võitjaks. Alustavaid loomeettevõtteid ühendavasse Loomeinkubaatorisse kuuluvad aktiivsed ja toimekad moedisainerid, klaasikunstnikud, juveliirid, fotograafid ning paljud teised loomevaldkonnas tegutsejad.