Loomeinkubaator viib Eesti disainiettevõtted Peterburi

25. september, 2012

Äsja kolmandat sünnipäeva tähistanud Tallinna Loomeinkubaator korraldab 27.-28. septembril Tallinna Kohtumised Peterburis 2012 raames Eesti disainiettevõtete showroomi. Seekord on fookuses eelkõige moe- ja tekstiilidisain, kuid kaasa on tulemas ettevõtteid ka teistest loomevaldkondadest.

Showroomi eesmärgiks on Peterburi turu eripäradega tutvumine ning disainiettevõtetele ekspordikontaktide ning koostööpartnerite leidmine Peterburi regioonis.

Kahe päeva jooksul tutvustavad ettevõtted oma kollektsioone ja toodangut, kohtuvad Peterburi Moenädala korraldajate, sisseostjate ning ajakirjanikega. Moedisainerite jaoks avaneb ka suurepärane võimalus osaleda moeajakirjanik Marina Skulskaja meistriklassis, kus antakse ülevaade Peterburi moeturu toimimisest ja külastatakse erinevaid disainerbutiike.

Loomeinkubaator  korraldab ettevõtetele ka kohapealseid kontaktüritusi, sealhulgas pressikonverentsi ja B2B kohtumised.

Kogu ettevõtmine leiab aset eksklusiivses Ambassador hotelli vastuvõtusaalis, kus samal ajal toimub ka Tallinna linna Turismiosakonna korraldatud turismiseminar.

„Peterburi on kahtlemata eesti ettevõtjatele väga atraktiivne, samal ajal tuntakse seal ka meie vastu väga suurt huvi. Eesti disainerite looming on sealsete klientide hulgas suurt tähelepanu äratanud, kindlasti aitas sellele kaasa ka suvine Peterburi moe- ja disainiajakirjanike visiit Loomeinkubaatori kutsel Tallinnasse“, rääkis Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite juhataja Anu Lõhmus.

Loomeinkubaatori delegatsioonis osalevad moedisainerid Katrin Kuldma, Aulikki Puniste, Liina Stein, Ester Soidla, karusnahast rõivaste ja aksessuaaride tootja Lindante, tekstiilist aksessuaaride tootja Ellu Sallid, tekstiilidisainer Kärt Ojavee ja nahakunstnik Kadri Kruus, eksklusiivmööbli kaubamärk Chestwood, puidust vannide tootja Khis, arhitektuuribüroo Andres Mikker, disainbibürood DF ja Meliorad ning 3D animatsioonistuudio Visar.

Loomeinkubaatori üks eesmärkidest on Eesti loomeettevõtete ekspordile kaasaaitamine ja piiriüleste kontaktürituste korraldamine. Ekspordile suunatud teenuseid pakub Loomeinkubaator nii inkubaatori ettevõtetele kui ka teistele Eestis tegutsevatele loomeettevõtetele, kes soovivad osaleda Loomeinkubaatori tegemistes uute sihtturgudega tutvumisel ja ärikontaktide leidmisel.