Loomeinkubaatori pilootprojekt: kunstnikust ettevõtjaks

18. mai, 2012

simona_andreasVeebruarist märtsikuu lõpuni kogunesid iga nädala reedel ESA Loomeinkubaatorisse Eesti Kunstiakadeemia moe-, naha-, metalli- ja tekstiiliosakonna ning Estonian Business Schooli loomemajanduse ettevõtluse üliõpilased. Tudengite grupp osales ESA Loomeinkubaatori, EKA ja EBSi koostöös sündinud kaheksanädalases õppe- ja koostöösarjas „8 sammu kunstist ettevõtluseni”.


Ühisprojekti eesmärgiks oli nii loengute kui praktiliste tegevuste kaudu kasvatada üliõpilaste ettevõtlusalast teadlikkust ja edendada meeskonnatööd. Noorte moeloojaid juhendasid ESA Loomeinkubaatoriga seotud moedisainerid Lilli Jahilo, Kalle Aasamäe, Liina Stein, Jaana Varkki ja Xenia Joost. Lõputööna pidi igas meeskonnas valmima kindlale sihtgrupile mõeldud tiražeeritav autorikollektsioon koos aksessuaaridega.

Teisipäeval, 15. mail sai pilootprojekt piduliku lõpu, päädides Baltika Moelaval toimunud moetudengite lõpukollektsioonide esitlusega. Laval olid moedisaini osakonna lõpukursuslased Ester SoidlaKatre KoovitLaivi SuurväliMaria Vaakman ja Janika Mägi, kes rääkisid oma inspiratsiooniallikatest ja valminud töödest. Autorikollektsioonide esitlusele olid kutsutud Eesti suuremate kaupluste esindajad ja moedisainerite paremik, lisaks oli uudistama kogunenud hulgaliselt moehuvilisi.

Koostööprojekti Loomeinkubaatori poolne vedaja Helen Piir: „Ootasin põnevusega finaalpäeva, seda peamiselt põhjusel, et noortele oli antud üle ürituse korraldamise raske koorem, millega nad aga väga edukalt toime tulid. Kindlasti planeerime ka tulevikus samasugust programmi korrata, võimalik, et väikeste muudatustega ning veidi laiemale sihtgrupile moevaldkonnas.”

ESA, EKA ja EBSi ühisprojekt „8 sammu kunstist ettevõtluseni” on osa projekti Baltic Fashion Eestis planeeritud moedisaineritele vajalike tegevuste programmist. Baltic Fashion projekti tegevusi rahastatakse Euroopa Liidu Läänemere piirkonna programmist.

Vaata Simona Andrease fotogaleriid tudengite lõpukollektsioonide esitlusest SIIT.