Loomeinkubaatorisse lisanduvad uued loomeettevõtted

25. november, 2009

18. novembril esitles hindamiskomisjonile oma äriplaane Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse (ESA) 2009. aasta sügisene eelinkubatsioonigrupp. Eelinkubatsiooni pääsenud ja kahekuulise koolitustsükli läbinud 39-st ettevõtjast jõudis äriplaani koostamise ja kaitsmiseni 31 ettevõtjat, kellest kellest 29-le omistati ettevõtlusinkubaatori asuka staatus.

Enam kui pooled äriplaani kaitsnud ettevõtjatest tegutsevad loomemajanduse valdkonnas. Tegevusalade valik on lai – ettevõtjate seas on moedisainereid (nt Xenia Joost, Kalle Aasamäe), loovuskoolituse pakkujaid, graafilisi disainereid, sisearhitekte, rahvuslike suveniiride ning puidust mänguasjade valmistajaid jm. Äriplaani kaitsnutest on juba tegutsevad ettevõtted näiteks osaühingud Tulehiid (etniliste suveniiride valmistamine), Ilus Õhk (sisekujundus), Fotofan (fotostuudio) ning Commedia (Piip ja Tuut mängumaja ja klouniteater).

“Mul on äärmiselt hea meel kõigi nende aktiivsete ja hakkajate ettevõtjate üle, kes meie inkubaatoritega liitumas on. Olles jälginud nende hüppelist arengut viimastel kuudel, äriideede formuleerimist äriplaanideks ja kaitsmiste vooru, ootan põnevusega, millal ettevõtjad oma ärid käivitavad ja äriplaane ellu viima asuvad. Olen veendunud – ja seda mainisid ka mitmed inkubandid oma äriplaanide kaitsmisel -, et praegune majandussituatsioon on just õige aeg oma äri käivitamiseks,” sõnas ESA juhatuse liige ja ettevõtluskonsultant Anu Lõhmus.

Järgneva kahe kuu jooksul (2010. a jaanuari keskpaigani) on inkubaatori asuka staatuse saanud loomeettevõtjatel võimalus liituda inkubaatoriga ning asuda kasutama inkubatsiooniteenust. Inkubatsiooniteenuse hulka kuulub ärialane nõustamine, abi projektide ja taotluste koostamisel, võimalus osaleda koolitustel, abi koostööpartnerite leidmisel, büroo- ja stuudiopindade üürimine jpm.

Järgmine ettevõtlusinkubaatorite konkurss kuulutatakse välja 2010. aasta talvel.