Loomemajandus on Entrumi noorte seas populaarne

08. november, 2011

altÜle-eestiline noorte ettevõtlikkust arendav programm ENTRUM on alustanud teist hooaega, ühendades seekord ligi 400 Lõuna-Eesti koolinoort. Säravaid ideid on mitmeid ka loomemajanduse valdkonnas.


Selleaastase programmi patroonid on olümpiavõitja Gerd Kanter, moedisainer ning Aasta noorettevõtja 2011 Lilli Jahilo, režissöör Ilmar Raag, muusik Tanja Mihhailova ning sotsiaalne ettevõtja ja Noored Kooli ning Heateo SA üks asutajatest Artur Taevere.

Noored on esitlenud projekte nii moekunsti, fotograafia kui ka tootedisaini valdkonnast. Vaata noorte projekte lähemalt SIIT

ENTRUM on Eesti Energia algatatud üle-eestiline noorte ettevõtlikkuse tasuta arenguprogramm, mille raames antakse ettevõtlikkusõpet olulisele osale Eesti gümnaasiumiõpilastest.

2011/2012 õppeaastal tegutseb programm Lõuna-Eestis, haarates oma programmi Tartumaa, Jõgevamaa, Võrumaa, Valgamaa ja Põlvamaa üldhariduskoolide 10. ja 11. klasside ning kutsekoolide 1.-2. kursuste õpilased.

Eelmisel õppeaastal tegutses programm Ida-Virumaal, kus tasuta ettevõtlusõpet sai üle 600 kooliõpilase. Kokku viisid noored ellu 87 ideed, mis arendasid nii noori kui ka nende kodupiirkonda. 2012/2013 õppeaastal on ENTRUM tegutsemispiirkonnaks Loode-Eesti.

ENTRUM pälvis 2011. aasta augustis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konkursil „Tunnusta ettevõtluse edendajat“ parima ettevõtluse edendaja tiitli ja Rootsi Äriauhind 2011 konkursil parima ettevõtte sotsiaalselt vastutustundliku algatuse tiitli.