Loomemajanduskeskus avab näituse Karlovast

16. mai, 2011

altTartu Loomemajanduskeskuses avatakse teisipäeval, 17. mail kell 16.00 Karlova päevadele pühendatud näitus “Mitte ainult Karlovast”, mille autor  on 27-aastane Karlova elanik Lembit Mäemets.

Tartu Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul on näitus seotud Karlova päevade ja säästva elustiili propageerimisega, sest näitusel on kasutusel teise ringi pildiraame. „Meie jaoks on näitus tähenduslik ka sel põhjusel, et  Lembit on õppinud kunagises H. Masingu koolis ja omandanud teadmisi praegustes keskuse majades – nii Kalevi 13 kui 15 hoonetes. Lembit pole  kunsti õppinud, tema loominguline käekiri on pisut naivistlik,  lapselikult kompleksivaba ning huvitavalt isikupärane,“ sõnas Hansen.

Näitusel on kujutatud mitmeid akte, Karlova ja Tartu hooneid ning kirikuid. Tööd on tehtud õlipastellidega ja diatüüpia tehnikas. Lembit Mäemetsa teoseid on varem eksponeeritud ka Tartu kunstnike aastalõpunäitustel ja mitmetes linnades üle Eesti.

Lembit Mäemets on sündinud 4. mail 1984. aastal. Ta on õppinud Tartu waldorfkoolis, Tartu 10. keskkoolis ja Herbert Masingu koolis ning omandanud tislerikutse Tartu kutsehariduskeskuses. Lembitu kunstihuvi arenes ema kõrval kasvades ja õppides, Tartu kunstinäituseid külastades
ning  osaledes Laine Puki Tartu kunstimaja joonistusstuudio ning aktikrokii tundides.

Näitus Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) jääb avatuks 31. maini.