Loomemajanduskeskus kutsub sarikapeole

21. aprill, 2011

25. aprillil kell 14 toimub Tartu Loomemajanduskeskuse kolmanda hoone (Kalevi 17) sarikapidu. Riikliku muinsuskaitse all oleva Karlova puithoone restaureerimine lõpeb käesoleva aasta oktoobris ja sinna saab majutada 14 loovettevõtjat.

Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul leiavad Kalevi 17 hoones endale koha loomeettevõtete tegevuseks ette nähtud büroo- ja ateljeeruumid, multifunktsionaalne saal ning mõned tööruumid sihtasutuse töötajatele. „Ühtlasi on plaanis Kalevi 17 majas välja arendada 3D- ja 4D-filmide tootmiseks vajalik kompetentsikeskus, mis võimaldaks ettevõtjatel toota konkurentsivõimelisi 4D-filme välisturgudele ning annaks võimaluse kõrgkoolidele kasutada keskkonda praktikabaasina,“ lisas Oreškin.

Karlova Seltsi esindaja Toomas Liivamägi rõõmustab, et nii Karlovas, aga ka Tartus üldisemalt on säilinud selliseid “kiiksuga“ maju. „Selle maja trepikoda, mis Kalevi tänavale välja paistab, on tehtud sellisena ilmselt lihtsalt toreduse pärast, mitte otstarbekusest. Minule on see tükike lapsepõlve − esimesed kuus eluaastat elasin Kalevi tänaval. Rääkimata lapsepõlveemotsioonist on mul väga hea meel, et see maja korda saab, sest iga sellise maja kadumisega kaoks pöördumatult midagi ainult Tartule iseomast, pisut “kiiksuga” vana Tartut.“

Teine renoveeritav hoone, miljööväärtuslik puithoone Kalevi 15, saab valmis käesoleva aasta mais.Vastavalt Facio Ehituse AS ja OÜ Elinord Ehituse ühispakkumusele renoveeritakse Kalevi 15 ja Kalevi 17 hoone kokku 933 279 euroga (14,6 miljonit krooni). Hoonete renoveerimist rahastatakse EASi poolt avatud loomemajanduse tugistruktuuride toetamise meetmest. Tartu linn kaasfinantseerib ehitust 383 470 euroga (6 miljonit krooni).