Loomemajanduskeskus loob kontakte Soome loomeettevõtjatega

09. märts, 2011

altTartu Loomemajanduskeskusesse asus Soome Instituudi toetusel pooleks aastaks tööle soomlanna Julia Heikkinen, kelle peamisteks lesanneteks on kontaktide loomine Soome loomeettevõtjatega ja kunstikaupadele müügikanalite leidmine Soome linnades.

Lisaks tegeleb Julia ka residentuuriprogrammi põhimõtete väljatöötamisega ja selle käivitamiseks vajalike toetusskeemide leidmisega. Ta kaardistab residentuurivõimalused Tartus tervikuna ning peab loomemajanduskeskuse ingliskeelset blogi http://creativeindustrydiscoveries.blogspot.com

Loomemajanduskeskuse juhatuse liige Raul Oreškini sõnul vajab keskus erinevate projektide elluviimisel väliseksperte. „Üheks võimalikuks viisiks eksperte oma tegevustesse kaasata on pakkuda neile residentuuriprogrammi. Osaledes ekspertide ja ettevõtjate vahetusprogrammides, saame loomemajanduskeskuse inkubante saata teistesse sarnastesse organisatsioonidesse kogemusi saama,” lisas Oreškin.

Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul on keskus arenenud muuhulgas ka multikultuursuse ja mitmekeelsuse suunas. „Meil on  selle üle hea meel, sest see loob eeldused rahvusvahelise koostöö tekkeks ning avardab loomeettevõtjate tegevusvälja,“ lisas Hansen.

Soome Instituudi juhataja Riitta Heinämaa sõnul arendab partnerlusel põhinev koostöö loomemajanduse struktuure ning kasvatab Soome ja Eesti
vahelist  kultuurieksporti. Soome Instituut sai kuus kuud kestvaks koostööprojektiks toetust Soome haridus- ja kultuuriministeeriumilt.

Julia Heikkinen on varem sama projekti raames töötanud ka PÖFFis.