Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse

12. jaanuar, 2011
altTartu Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse, pakkudes neile esmalt  „Loomeettevõtja stardipaketti“ ehkäriplaani koostamise koolitust ning hiljem eduka äriplaani kaitsmise korral ka inkubatsiooniteenust.
Taotluste esitamise tähtaeg on 14. veebruar 2011 kell 15. Tegemist on juba neljanda konkursiga loomemajanduskeskuse pooleteiseaastase tegevuse jooksul.

„Loomeettevõtja stardipakett“ sisaldab kolmekuulist äriplaani  koostamise koolitust, mis on spetsiaalselt suunatud loomingulistele inimestele või
neile, kes soovivad käivitada oma ettevõtte loomemajanduse valdkonnas.

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul oodatakse koolitusele neid inimesi, kes soovivad luua oma ettevõtte loomemajanduslikus valdkonnas Eestis või arendada eksporti välisriikidesse.

Selleks et saada oma ettevõttega Tartu Loomemajanduskeskusesse, peab olema äriidee ja soov alustada tegutsemist ettevõtjana. Äriidee tuleb panna kirja loomemajanduskeskuse kodulehel olevale  taotlusvormile ja  saata ära hiljemalt 14. veebruaril kell 15. Edasi tuleb osaleda kolm kuud  kestval äriplaani koostamise kursusel ja arendada oma äriidee jätkusuutlikuks äriplaaniks. Lõpuks tuleb kaitsta äriplaan ja moodustada oma ettevõte või taotleda juba eksisteeriva  ettevõtte nimel keskuselt tööruume.

Täpsemat infot inkubatsioonikonkursi kohta saab Tartu Loomemajanduskeskuse kodulehelt http://www.lmk.ee/liitu_loomeinkubaatoriga ja
ettevõtluskonsultant Juta Kuhlbergilt (juta@lmk.ee).

Konsultatsioon, kus saab abi taotlusvormi täitmiseks, toimub Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) 24. veebruaril kell 15–17.

Konkurssi alustavatele loomeettevõtjatele inkubatsiooni pääsemiseks korraldab Tartu Loomemajanduskeskus kaks korda aastas.

Loomemajanduskeskus, mis avati 2009. aastal, pakub inkubatsiooniteenust ning koolitust noortele loovettevõtjatele. Poolteise aasta jooksul on
loomemajanduskeskuses oma äriplaani kaitsnud või alanud aasta alguses kaitsmas ligi 30 loovettevõtet, kellest paljud ootavad Kalevi tänava
majade valmimist ja mitmed on alustanud oma äriga väljaspool keskust. Keskuse esimeses hoones  tegutseb praegu seitse alustavat ettevõtet, on avatud kaks galeriid ning kohvik. Loomemajanduskeskuse kompleksi kuuluva kahe hoone – Kalevi 15 ja 17 renoveerimise järel on võimalik kompleksis majutada kuni 40 loovettevõtet.