Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse

04. veebruar, 2011

altTartu Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse, pakkudes neile äriplaani koostamise koolitust ning hiljem eduka äriplaani kaitsmise korral ka inkubatsiooniteenust. Taotluste esitamise tähtaeg on 14. veebruar 2011 kell 15.

Kolmekuuline äriplaani  koostamise koolitus ehk „Loomeettevõtja stardipakett“ on spetsiaalselt suunatud loomingulistele inimestele või neile, kes soovivad käivitada oma ettevõtte loomemajanduse valdkonnas.

Selleks et saada oma ettevõttega Tartu Loomemajanduskeskusesse, peab olema äriidee ja soov alustada tegutsemist ettevõtjana. Äriidee tuleb panna kirja loomemajanduskeskuse kodulehel olevale  taotlusvormile ja  saata ära hiljemalt 14. veebruariks kell 15. Edasi tuleb osaleda kolm  kuud  kestval äriplaani koostamise kursusel ja arendada oma äriidee jätkusuutlikuks äriplaaniks. Lõpuks tuleb kaitsta äriplaan ja moodustada  oma  ettevõte või taotleda juba eksisteeriva  ettevõtte nimel keskuselt tööruume.

Täpsemat infot inkubatsioonikonkursi kohta saab Tartu Loomemajanduskeskuse kodulehelt http://www.lmk.ee/liitu_loomeinkubaatoriga ja projektijuht Ave Annistelt (ave@lmk.ee). Konsultatsioon, kus saab abi taotlusvormi täitmiseks, toimub Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) 24. veebruaril kell 15–17.

Konkurssi alustavatele loomeettevõtjatele inkubatsiooni pääsemiseks korraldab Tartu Loomemajanduskeskus kaks korda aastas. Käsilolev konkurss on juba neljas konkurss loomemajanduskeskuse pooleteiseaastase tegevuse jooksul.

Loomemajanduskeskus, mis avati 2009. aastal, pakub inkubatsiooniteenust ning koolitust noortele loovettevõtjatele. Keskuse esimeses hoones
tegutseb praegu seitse alustavat ettevõtet, on avatud kaks galeriid ning kohvik. Poolteise aasta jooksul on loomemajanduskeskuses oma äriplaani
kaitsnud või alanud aasta alguses kaitsmas ligi 30 loovettevõtet, kellest paljud ootavad Kalevi tänava majade valmimist ja mitmed on alustanud oma äriga väljaspool keskust. Loomemajanduskeskuse kompleksi  kuuluva kahe hoone – Kalevi 15 ja 17 renoveerimise järel on võimalik kompleksis majutada kuni 40 loovettevõtet.

Lisainfo: Ave Anniste, projektijuht, tel 5803 5358, ave@lmk.ee; Raul Oreškin, juhatuse liige, tel 5564 7803, raul@lmk.ee. http://www.lmk.ee/inkubatsioonikonkurss_veebr2011