Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse

02. september, 2011

Tartu Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid  inkubaatorisse, pakkudes neile äriplaani koostamise koolitust ning hiljem eduka äriplaani kaitsmise korral ka inkubatsiooniteenust. Taotluste esitamise tähtaeg on 10. oktoober 2011 kell 15.

Selleks et saada oma ettevõttega Tartu Loomemajanduskeskusesse, peab olema äriidee ja soov alustada tegutsemist ettevõtjana. Äriidee tuleb panna kirja loomemajanduskeskuse kodulehel olevale  taotlusvormile ja  saata ära hiljemalt 10. oktoobril kell 15. Edasi tuleb osaleda äriplaani koostamise kursusel ja arendada idee jätkusuutlikuks äriplaaniks. Kolmekuuline äriplaani  koostamise koolitus ehk „Loomeettevõtja stardipakett“ on spetsiaalselt suunatud loomingulistele inimestele või neile, kes soovivad käivitada oma ettevõtte loomemajanduse valdkonnas. Pärast koolitust tuleb kaitsta äriplaan ja moodustada oma  ettevõte või taotleda juba eksisteeriva  ettevõtte nimel loomemajanduskeskuselt tööruume.

Täpsemat infot inkubatsioonikonkursi kohta saab Tartu Loomemajanduskeskuse kodulehelt (http://www.lmk.ee/liitu_loomeinkubaatoriga) ja ettevõtluskonsultandilt Juta Kuhlbergilt (tel 506 2545, juta@lmk.ee).

SA Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liikme Raul Oreškin sõnul jõuavad seekordse konkursi ja äriplaani koolituse läbinud tulevased ettevõtjad inkubaatorisse samal ajaperioodil, kui valmis saab Kalevi täna kompleksi kolmas maja – Kalevi 17 unikaalne puithoone.  „Kalevi 17 hoonesse soovime koondada filmi- ja IT-valdkonna, ka arvutimängude ettevõtted. Keskuse üheks arendatavaks valdkonnaks on 3D- ja 4D-filmid ja nende tootmine ning kõik noored talendid, kes näevad endas potentsiaali selles valdkonnas areneda, on väga oodatud. Endiselt ootame praegusesse taotlusvooru kultuurikorraldajaid,  hakkajaid ja ettevõtlikke inimesi, kellel on ideid, kuidas erinevaid  kultuurivaldkondi müüa ja kuidas arendada eksporti,“ selgitas Oreškin.

2009. aastal Tartu linna poolt asutatud SA Tartu Loomemajanduskeskus koordineerib katusorganisatsioonina loomemajandust Tartus ja Lõuna-Eestis.  Keskusele kuulub kolm hoonet Kalevi tänaval. Kalevi 13 hoones tegutseb kümme alustavat ettevõtet.  Teine maja Kalevi 15 on renoveeritud ja kaheksa alustavat ettevõtjat on end sinna juba sisse seadnud, millele tuleb peagi lisa. Kalevi 17 renoveerimine jätkub. Kokku on Tartu Loomemajanduskeskuses äriplaane kaitsnud 55 ettevõtet, millest 36 soovivad ruume rentida loomemajanduskeskuse majades. Kui tegevus on käivitunud kõigis kolmes hoones, hakkab keskuses tegutsema  kuni 40 ettevõtet ja luuakse kuni 100 uut töökohta.