Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse

10. september, 2010
Tartu Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse, pakkudes alustavatele ettevõtjatele uut teenust “Loomeettevõtja stardipakett“. Taotluse esitamise tähtaeg on 11. oktoober 2010 kell 15:00.

„Loomeettevõtja stardipakett“ sisaldab kolmekuulist äriplaani koostamise koolitust, mis on spetsiaalselt suunatud loomingulistele inimestele.

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul eelistatakse sel konkursil teatud valdkondi. „Meie prioriteet on kultuuri vahendavaid agentuurid ja kultuurikorraldus. Ootame koolitusele neid inimesi, kes soovivad tegeleda loovisikute ja loomingu vahendajatena Eestis või arendades eksporti välisriikidesse,“ lisas Kuhlberg.

Koolituse raames nõustavad tulevasi agente eksperdid Ilmar Kruusamäe, Navitrolla, Markus Kasemaa, Kaisa Eiche, Margus Kasterpalu, Ants Johanson ja Berk Vaher.

Selleks et saada oma ettevõttega Tartu Loomemajanduskeskusesse, peab olema äriidee ja soov alustada tegutsemist ettevõtjana. Äriidee tuleb panna kirja loomemajanduskeskuse kodulehel olevale  taotlusvormile ja saata ära hiljemalt 11. oktoobril kell 15. Edasi tuleb osaleda kolm kuud kestval äriplaani koostamise kursusel ja arendada oma äriidee korralikuks äriplaaniks. Lõpuks tuleb kaitsta äriplaan ja moodustada oma ettevõte või taotleda juba eksisteeriva  ettevõtte nimel keskuselt tööruume.

Täpsemat infot inkubatsioonikonkursi kohta saab Tartu Loomemajanduskeskuse kodulehelt http://www.lmk.ee/liitu_loomeinkubaatoriga ja ettevõtluskonsultant Juta Kuhlbergilt (juta@lmk.ee).

Konsultatsioonid, kus saab abi taotlusvormi täitmiseks, toimuvad Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) 9. ja 23. septembril kell 15–18.

Loomemajanduskeskus, mis avati 2009. aastal,  pakub inkubatsiooniteenust ning koolitust noortele loovettevõtjatele. Keskuse esimeses hoones tegutseb praegu seitse alustavat ettevõtet. Muuhulgas on avatud kaks galeriid ning kohvik. Hetkel käib loomemajanduskeskuse kompleksi kuuluva kahe hoone – Kalevi 15 ja 17 renoveerimine, mille valmimise järel on võimalik kompleksis majutada kuni 40 loovettevõtet.

Lisainfo: Juta Kuhlberg, Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant, juta@lmk.ee, tel 506 2545.