Loomemajanduskeskus ootab noorte kunstnike töid oksjonile

18. august, 2011

altTartu Loomemajanduskeskus ootab juba viiendat korda toimuvale Tartu noore kunsti oksjonile noorte kunstnike töid, mille loomisel võib inspiratsiooni ammutada teemast „stART“. Tööde esitamise tähtaeg on 1. september, näituse avamine 6. septembril ning oksjon ise 7. oktoobril.

Korraldajate sõnul on oksjonile oma töid esitama oodatud kõik loojad, kes tunnevad ennast noore kunstnikuna, kellel on mingigi seos Tartu linnaga ja kes on valmis oma töid oksjonil esitlema ning müüma „noore kunsti hinnaga“. Korraldajad eeldavad kunstnikelt head kunstilist taset ja oma käekirja.

Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul toodi eelmisele oksjonile 127 tööd ligi 70 kunstnikult.  „Nii suur tööde hulk näitab, et kunstnikel on vajadus enda  loomingu näitamise järele ning oksjoni formaat muutub üha  populaarsemaks ka noorte loojate hulgas. Jätkame sa seekord sama  süsteemiga: ootame kunstnikelt töid, mille hulgast laiapõhjaline komisjon valib välja oksjonile minevad teosed.  Seekord julgustame kunstnikke tooma oksjonile ka tarbekunsti, ehteid,  heli- või valgusinstallatsioone. Soovime, et Tartu  noore kunsti oksjon oleks tõeliselt noor, omapärane ja julge ning  pakuks põnevaid väljakutseid ka ostjatele,“  lisas Hansen.

Töö(d) tuleb esitada hiljemalt 1. septembril 2011 kell 17.00 Tartu Loomemajanduskeskusesse (Kalevi 13). Autori nime, kontaktide ning miinimumhinnaga varustatud töid võtab vastu LOOV galerii. Koos tööga tuleb esitada allkirjastatud ankeet ning kunstniku CV. Osalemise tingimused ja ankeet asuvad: http://www.lmk.ee/oksjonid.

Tartu noore kunsti näitust ja oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstnike Liit, Y-galerii ja LOOV galerii. Projektijuht Maiken Nõmmoja.

Lisainfo: Maiken Nõmmoja, tel 5843 3009, maiken@lmk.ee; Külli Hansen, tel 510 6865, kylli@lmk.ee.