Loomemajanduskeskus ootab noorte kunstnike töid oksjonile

14. august, 2013

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskus ootab noorte kunstnike töid 10. oktoobril 2013 toimuvale kaheksandale Tartu noore kunsti oksjonile. Tööd tuleb tuua hiljemalt 29. augustiks kell 18 Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriisse Noorus. 

Korraldajad eeldavad tö ödelt head kunstilist taset, tööde korralikku vormistamist, isikupärast käekirja või huvitavat ideed ning oksjoni tehnilistest nõuetest kinnipidamist. T ööde tehnikale ja meediumile piiranguid ei ole, kuid uuendusena tõstetakse igal järgneval noore kunsti oksjonil esile mõni teema, mida lähemalt tutvustada nii kunstihuvilistele ja -kogujatele kui ka noortele kunstnikele. Sügisene oksjon keskendub koostöös Tallinna Fotokuuga fotokunstile. Oksjoni raames tutvustatakse nii noorte silmapaistvate fotokunstnike kui ka nende õpetajate töid ning kavas on mitmed fotokunstiteemalised üritused.  

Üks kunstnik võib oksjonile esitada kuni kolm tööd. Näitusepinna võimalusi arvestades ei võeta seekord vastu töid, mille pikima külje mõõt ületab 2,2 meetrit. Oksjonile esitatavaid töid võetakse galeriis Noorus vastu 23.-25. augustil ja 28.-29. augustil kell 11-18. Oksjonil osalemise tingimused ja ankeet asuvad: www.lmk.ee/oksjonid

Oksjonitöödest koostatakse kataloog, töid eksponeeritakse veebikataloogis ning enne oksjonit toimuval näitusel. Sellest sügisest on oksjonil esimest korda ka ametlik trükipartner Copy.ee. 

Tartu noore kunsti näitust ja oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstnike Liit, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kõrgem Kunstikool. Oksjon toimub Tartu ettevõtlusnädala raames.