Loomemajanduskeskus ootab noorte kunstnike töid oksjonile

15. veebruar, 2011
altMai alguses korraldab Tartu loomemajanduskeskus koos partneritega juba neljanda Tartu noore kunsti näituse ja oksjoni, kuhu seekord oodatakse kunstnikke ise oma töid esitama. Varasematel oksjonitel pani valiku kokku kuraator.

Oksjonile ja sellele eelnevale näitusele on oodatud kõik kunstnikud, kes tunnevad sidet Tartuga ning tunnevad end noorena. Üks kunstnik võib esitada rohkem kui ühe töö ning kasutada võib kõiki tehnikaid. Tööde loomisel võib ammutada inspiratsiooni teemast “Best of…“. Seda teemat võivad kunstnikud arendada oma äranägemisel, kuid korraldajad eeldavad kunstnikelt head kunstilist taset ja isikupärast käekirja. Samuti  peavad kõik tööd olema korralikult vormistatud.

Tartu noore kunsti näitusel ja oksjonil osalemiseks tuleb autoritel tuua oma teosed Tartu Loomemajanduskeskusesse (Kalevi 13) hiljemalt 1. aprilliks 2011. Tööd tuleb tuua Loov galeriisse ja varustada need autori nime ja kontaktide ning töö müügihinnaga. Koos tööga tuleb esitada ka ankeet, mis on üleval kodulehel http://www.lmk.ee/bestof.

Toodud tööde hulgast valib näituse ja oksjonitööd välja komisjon, kuhu kuuluvad Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartu Kunstnike Liidu, Y-galerii ja
Loov galerii esindajad ning kutsutud eksperdid.

Lisainfo: oksjoni projektijuht Maiken Nõmmoja, tel 5843 3009, maiken@lmk.ee; loomemajanduskeskuse arendusjuht Külli Hansen, tel 510 6865, kyll@lmk.ee. http://www.lmk.ee/oksjonid