Loomemajanduskeskus ootab põnevaid äriideid

03. august, 2018

Tartu Loomemajanduskeskus ootab 10. septembrini uute ideedega loomeinimesi osalema kolmekuulises äriplaani loomise programmis.

Eelinkubatsiooni programmi eesmärgiks on anda loomeettevõtlusega alustavatele inimestele algteadmised ettevõtlusest. Koolitusprogrammi lõpuks kirjutavad osalejad valmis äriplaani ja kaitsevad seda komisjoni ees. Äriplaani edukalt kaitsnutel on võimalik liituda Tartu Loomemajanduskeskuse põhiinkubatsiooniga ning taotleda rendiruume keskuse hoonetes.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on kindlaim moodus oma äriideega õnnestuda teha selle alusel korralik äriplaan. „Loomemajanduskeskuse kursusele ootame inimesi, kellel on idee juba olemas. Aitame idee korralikult läbi mõelda ja isegi äri alustamise toetusi taotleda,“ lisas Kuivjõgi.

Eelinkubatsiooni programmi oodatakse nii meeskondi kui ka üksikisikuid, kes soovivad alustada ettevõtlusega loomemajanduse valdkonnas. Programmi kandideerimise eelduseks on äriidee olemasolu. Kandideerida võivad ka juba loodud kuni kahe aasta vanused loomeettevõtted, kes soovivad oma äriidee põhjalikumalt läbi töötada ning koostada äriplaani.

Eelinkubatsiooni koolitusel antakse teadmiseid ja oskuseid äriplaani koostamisest, tootearendusest, hinnakujundusest, turundusest, raamatupidamisest jpm. Koolitajatena osalevad programmis oma valdkonna spetsialistid, kes on oma koolituste sisu kohandanud loomeettevõtluse spetsiifikaga. Samuti saavad alustavad ettevõtjad personaalset tuge konsultantidelt.

Taotlus tuleb esitada hiljemalt 10. septembriks 2018. Taotluste esitamine ja lisainformatsioon eelinkubatsiooniprogrammi kohta: www.loovtartu.ee/lmk/ettevotjale/eelinkubatsioon.

2018. aastal toimub eelinkubatsiooni programm Tartu Loomemajanduskeskuses juba neljateistkümnendat korda. Eelinkubatsioonist on välja kasvanud teiste hulgas järgmised edukad kaubamärgid: Khis (puidust vannid), LooLoo (disainistuudio), Teenu (puidust kellad), Seco (ehted), Xaos (aksessuaarid), Pimik (filmikompanii), Faaz (disainistuudio), Liisa Soolepp (rõivad), Tjorven Kids (lasterõivad), Kaldera (3D efektid), Tajuruum (maastikukujundus), StencilIt (seinašabloonid), Kuul (rõivad), OKKA (dekoratiivsed seinapaneelid), Etnowerk (käsitöökudumid), Kõu Metallistuudio (sisustuslahendused) ja teised.

Lisainfo: eelinkubatsiooni programmi juht Karin Sepp, 5341 2371, karin@lmk.ee.