Loomemajanduskeskus saab kolmeaastaseks

03. september, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskus saab sel nädalal kolmeaastaseks ning tähistab sünnipäeva tootearenduskoolituse, rändnäituse ja raamatuesitlusega. Uksed avab ka uus kauplus Vintage Kompvek.
Tartu Loomemajanduskeskuse avati  4. septembril 2009. aastal. Kolme aasta jooksul on loomemajanduskeskuses äriplaani kaitsnud 49 ettevõtet, kellest 29 on keskuselt saanud inkubatsiooniteenust. Loomemajanduskeskuse kolmes majas tegutseb fotograafe, kunstnikke, disainereid, maastikuarhitekte, filmiloojaid, kunstivahendajaid, 3D-lahenduste loojaid jt. Samuti tegutseb keskuses disainipood, ajastumoodi pakkuv kauplus Vintage Kompvek ning kohvik Spargel

Äsja Kalevi 13-s uksed avanud Vintage Kompvek on ajastumoodi pakkuv kauplus, kust poe perenaise Kadri Kõivupuu sõnul leiab tõelisi kompvekke ehk unikaalset moodi 1950−80ndatest. „Kleidid ja aksessuaarid on eelmistest kümnenditest pärit Euroopa moekate daamide riidekapist, aga ka kapi tagant,“ lisas Kõivupuu.  Kauplus on avatud teisipäevast reedeni kell 11−17.

4. septembril avatakse Kalevi 17-s ka Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA rändnäitus, millega tähistatakse PESA esimese lennu lõpetamist. PESA tootearendusprogrammi on läbinud kuusteist projekti erinevatest valdkondadest, mille hulgast võib leida nii nupuka lahendusega mööblit, ilusaid ja praktilisi rõivakollektsioone, kvaliteetse disainiga aksessuaare kui ka arendavaid mänge. Näitusel osalevad Arteljee vihmamantlid, Stella Soomlais Design, LooPuu, Deko Disain, Radis, Contact, Khis, Karl Disain, Iizi, Landeco, Kooreürask, ULAELU, Funktsionaalne puittoode Avinurme Elulaadikeskusest, Pipik, MOOI, Raamatuhoidja. Näitust saab vaadata septembri lõpuni tööpäevadel kell 11−17 aadressil Kalevi 17.

4. septembril kell 16 esitleb kohvikus Spargel oma esimest raamatut loomemajanduskeskuses äriplaani kaitsnud Janika Sammasto. Tegemist on aiandusteraapiaraamatuga „Aed aitab. Roosina sündinud”, kuhu autor on koondanud aianduslikke ja aiandusteraapilisi nõuandeid, üle 100 tuntud ja tundmatu roosi kirjelduse ja foto, põnevaid roosiretsepte aiapidudele ning CD-d erinevates aedades salvestatud loodushäältest.

Kolmapäeval, 5. septembril kell 14−17 toimub Kalevi 17 saalis praktiline koolitus “Tootearendus ekspordiks valmistumisel”. Koolitajaks on Indrek Maripuu. Koolituse peaeesmärk on anda osalejatele süsteemne ja struktureeritud käsitlus äri- ja tootearendusideede genereerimisest ja arendamisest. Koolitusele saab kuni 4. septembri õhtuni registreeruda meiliaadressiljuta@lmk.ee.