Loomemajanduskeskus saadab kolm ettevõtet Saksamaa filmifestivalile

10. aprill, 2013

lmk-logo11.–14. aprillini osalevad Tartu Loomemajanduskeskus ja selle kolm ettevõtet – Pimik OÜ,  Videoteenused OÜ ja Kaldera OÜ Berliinis toimuval rahvusvahelisel  filmifestivalil ning konverentsil Pictoplasma. 

 

Lisaks külastatakse Berliinis asuvat 3D innovatsioonikeskust (Innovation Center), mis tegeleb 3D-valdkonna ideede ja ettevõtete arendamisega, et  laiendada 3D piire ning töötada välja uusi 3D võimalusi kasutavaid  tooteid ja teenuseid. 

Tartu Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul on osalemine Pictoplasmal väga oluline, kuna ka loomemajanduskeskuse üks prioriteete on 3D-valdkonna  arendamine. “Mul on eriti hea meel, et saame koos oma ettevõtetega,  kes tegutsevad filmi ja animatsiooni valdkonnas, külastada nii  põnevaid üritusi ja organisatsioone nagu on Pictoplasma festival ja 3D innovatsioonikeskus. Eesmärk on luua hästi palju kontakte, nii  ettevõtete teenuste ja toodete müümiseks kui ka koostöö arendamiseks  loomemajanduskeskuse ja 3D innovatsioonikeskuse vahel.  On veel üks oluline põhjus, miks tahame kindlasti filmifestivalil ja  konverentsil osaleda: loomemajanduskeskus koos oma partneritega korraldab augustikuus  kahepäevase filmi- ja 3D-konverentsi, kuhu ootame Põhja- ja Baltimaade  esinejaid ning  Berliin on hea võimalus selle konverentsi  reklaamimiseks ning ka huvitavate esinejate leidmiseks,” täpsustas Hansen. 

Pictoplasma Berliin 2103 on viiepäevane festival, mille raames toimub palju erinevaid üritusi: näitused ja esitlused, rahvusvaheline  konverents lühifilmide tegijatele, animatsioonfilmide töötoad jm. 

Reis saab teoks tänu Läänemere programmile ja toimub projekti Urban  Creative Poles raames. 

Lingid: 

http://pictoplasma.com 

http://www.3dinnovationcenter.de/en/