Loomemajanduskeskus sai rahastuse 3D- ja visualiseerimise võrgustiku loomise projektile

23. aprill, 2013

 Tartu Loomemajanduskeskus sai rahastuse Põhja- ja Baltimaade koostööprojektile „Nordic-Baltic Collaboration Network of 3D & Visualisation“. Projekti raames  toimub 5.−6. augustil Tartus 3D-valdkonna tegijate konverents. 

 

Projekti ja konverentsi eesmärk on luua Põhja- ja Baltimaades 3D ja eriefektide tegijate, õpetajate ning  tellijate võrgustik, et vahetada kogemusi ja viia ellu koostööprojekte. 

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on võrgustiku loomise taga üha suurenev vajadus 3D-alaste teadmiste ja  oskuste arendamise järele. „3D-filmid ja -mängud  on muutumas üha tavalisemaks ja populaarsemaks, 3D-d kasutatakse üha enam ka muudes valdkondades, näiteks keeruliste masinate  kokkupanemise3D-juhendid, 3D-printerid, 3D kasutamine meditsiinis  ja päästetöödes jne.  Visualiseerimisteenuseid vajavad ka muuseumid, teadus- ja  haridusasutused, et muuta keerulised teemad vaatajale kergemini  mõistetavaks ja selle tulemusena ka põnevamaks.  Võrgustiku loomine on vajalik selleks, et  Põhja- ja Baltimaade tegijad suudaksid koostööd tehes olla maailmaturul konkurentsivõimelised,“ lisas Oreškin. 

Tartu Loomemajanduskeskuse sai projekti elluviimiseks 20 000 eurot, mis moodustab 50 protsenti projekti eelarvest.  Rahastus tuli programmist Northern Dimension Partnership on Culture (NDPC), mille eesmärk on arendada kultuurilist koostööd Põhjamaade, Loode-Venemaa, Kaliningradi ja Baltimaade vahel. NDPC programmi rahastuse sai 12 projekti, sh kaks projekti Eestist: lisaks Tartu Loomemajanduskeskusele ka Musiccase OÜ.