Loomemajanduskeskus sai toetust ekspordi arendamiseks

07. juuli, 2011

altTartu Loomemajanduskeskus sai projektitoetust Põhja- ja Baltimaade ettevõtluse ja tööstuse mobiilsusprogrammist, mis toetab keskuse ettevõtete ja töötajate koostöösuhete loomist  Soome ja Rootsi ettevõtetega ning ekspordipotentsiaali arendamist.

Loomemajanduskeskus viib projekti raames 13 ettevõtet naaberriikidesse eesmärgiga otsida partnereid, kellega koostöös töötada välja ühistooteid ja teenuseid või luua uusi müügikanaleid.

Loomemajanduskeskuse arendusjuhi Külli Hanseni sõnul on see projekt keskuse jaoks tähenduslik. „Esmakordselt suuname oma tähelepanu ekspordisuhete loomisele. Teeme praegu ettevalmistustöid ja peame läbirääkimisi Turu, Tampere, Helsingi, Stockholmi ja Norrköpingi partnerorganisatsioonidega, et  sügiseks planeeritud reisid oleksid meie  ettevõtete jaoks võimalikult tulutoovad,“ lisas Külli Hansen.

Septembris on kavas külastada Tamperet ja Helsingit ning novembris Turut, Stockholmi ja Norrköpingit.  2012. aasta algusesse on planeeritud koostööseminar Tartus, kus loodud ärikontakte tugevdatakse.

“Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on reiside ajal plaanis tutvuda ka loomemajanduse katus- ja arendusorganisatsioonidega. “Soovime leida pikaajalisi koostööpartnereid ka keskusele ja luua külastatavate linnade vahel vastastikune infovõrgustik, mille kaudu saame oma ettevõtjaid ja miks mitte kogu Tartu loomemajandust toetada ka tulevikus,” lisas Oreškin.