Loomemajanduskeskus tähistab viiendat sünnipäeva

02. september, 2014

lmk-logo5. septembril kell 12 tutvustab Tartu Loomemajanduskeskuse juht Reigo Kuivjõgi Kalevi 17 saalis Tartu Loomemajanduskeskuse tegevust. Kell 12.30–14 on uksed kõigile soovijatele avatud Tartu Loomemajanduskeskuse hoonetes (Kalevi 13, Kalevi 15 ja Kalevi 17) ning Antoniuse õues (Lutsu 3 ja Lutsu 5). 

Sünnipäeva puhul avab alates 6. septembrist  Tartu Kaubamaja kolmandal korrusel uksed disainipood DI5AIN, kus hakatakse müüma nii loomemajanduskeskuse, Antoniuse õue kui ka teiste kohalike disainerite tooteid.  

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on keskusest kujunenud viie aastaga oluline tõmbekeskus noortele loomeettevõtjatele. „Oleme ettevõtjatelt saanud tagasisidet, et suurem osa neist ei oleks oma ettevõtet loonud, kui ei oleks olnud loomemajanduskeskust ja siinset keskkonda. Kõige rohkem hinnatakse lisaks igapäevasele nõustamisele just seda sünergiat, mis siin ettevõtjate vahel tekib,“ lisas Kuivjõgi. 

Tartu Loomemajanduskeskuses on 5 aasta jooksul äriplaani kaitsnud üle 100 ettevõtte, sellel sügisel stardib kümnes äriplaanikoolituse lend. Loomemajanduskeskuse toetusel on üle 40 ettevõtte saanud rohkem kui 200 000 eurot ettevõtluse alustamise toetust. 

Loomemajanduskeskuse hallatavas viies majas (Kalevi 13, 15, 17 ja Lutsu 3, 5) tegutseb hetkel üle 60 ettevõtte enam kui 100 töötajaga. Loomemajanduskeskuse tegutsemisruumis on kaks väliala: Loomemajanduskeskuse hoonete taga asuv park ning Antoniuse õu. 

Juhtivateks valdkondadeks on viie aasta jooksul kujunenud film ja moedisain. Lisaks tegutseb keskuses veel maastikuarhitekte, tootedisainereid, graafilisi disainereid, arhitektuuribüroosid, fotograafe jm. Kaunitest kunstidest on esindatud veel ka kunsti ja kirjanduse valdkonna ettevõtted. 

Keskuse ettevõtjad on korraldanud ka rohkelt erinevaid üritusi: toimunud on 10 noore kunsti oksjonit, kaks suurejoonelist Antoniuse moeetendust, filmikonverentse, kunsti- ja disainilaatasid jm. 

Loomemajanduskeskus on teinud ka suurt eeltööd filmipaviljoni ja filmistuudio rajamiseks.