Loomemajanduskeskus täienes uute ettevõtete ja värskete ideedega

21. märts, 2012

lmk-logoTeisipäeval, 20. märtsil kaitses Tartu Loomemajanduskeskuse juures tegutseva  hindamiskomisjoni ees oma äriplaani kaks uut ettevõtet: trükiteenuseid pakkuv Stuffer Design ning klaashelmeste valmistaja Jane Kanter. Sama komisjon hindas ka kevadise inkubatsioonikonkursi kordaläinuks ja kinnitas eelinkubatsiooni 16 alustavat loomeettevõtjat.
Eelinkubatsioonikonkursile esitatud 16 idee hulgas oli hulk põnevaid ideid nii 3D, fotograafia, veebiteenuste kui ka helikunsti ja muusikalise kujundamise valdkonnas. Samuti on uutel ettevõtjatel kavas hakata pakkuma kunstiteoste konserveerimise ja restaureerimise teenust ning mitmeid sisekujundusega seotud teenuseid, nagu näiteks seina- või laemaalingute tegemine, käsitöötapeetide valmistamine, erinevate lõuendlahenduste pakkumine interjööridesse ning ka klassikaline sisekujundus.

Eelinkubatsiooni kinnitatud 16 alustavat loomeettevõtjat osaleb märtsist juunini toimuval äriplaanikoolitusel, mis lõpeb äriplaani valmimise ja kaitsmisega. Parimaid äriplaanikoolituse läbijaid premeeritakse võimalusega külastada 2012. aasta novembris Helsingis toimuvat Põhja-Euroopa suurimat startup’ide konverentsi Slush 2012. Äriplaani kaitsmise järel on ettevõttel võimalus asuda Tartu Loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamiseks.

Juba äriplaani kaitsnud kaks uut ettevõtjat sõlmivad Tartu Loomemajanduskeskusega inkubatsioonilepingu kaheks aastaks, et saada alustava ettevõtte nõustamist ning mitmekülgset abi oma ettevõtte alustamisel.