Loomemajanduskeskus täienes uute ettevõtete ja värskete ideedega

27. oktoober, 2011

alt25. oktoobril kaitses Tartu Loomemajanduskeskuse juures tegutseva  hindamiskomisjoni ees oma äriplaani kaks uut ettevõtet: OÜ Lumekiri ja Evelini Moesalong OÜ. Sama komisjon hindas ka sügisese inkubatsioonikonkursi kordaläinuks ja kinnitas eelinkubatsiooni 15 alustavat loomeettevõtjat.
Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul on mõlemad äriplaani kaitsnud ettevõtted professionaalselt tugevad nii hariduse kui ka töökogemuse osas. „Need kaks äriplaani on väga realistlikud ja alustavad ettevõtjad ise väga motiveeritud oma plaane ellu viima,“ lisas Kuhlberg.

Lumekiri tegutseb tekstiilkäsitöö ja -disaini valdkonnas spetsialiseerudes masinkootud tarbeesemete, suveniiride ja rõivaste tootmisele. Ettevõte pakub ligi 30 erinevat toodet, näiteks sülearvutitaskud ja muud kotid, kodukaubad, lastekaubad ja moekaubad. Toodete ühisosaks on käsikudumismasinal kootud tekstiilid, millel on kasutatud Eesti rahvuslikest kindakirjadest inspireeritud mustreid. Rahvuslikud kindakirjad on tänapäevaste lõngavärvide, tehnikate ja kangatöötluse abil saanud modernse välimuse.

Evelini Moesalong avab loomemajanduskeskuses uksed juba lähinädalatel ja hakkab pakkuma individuaalõmblusteenust, aga ka töötubasid käsitööhuvilistele. „Evelini tugevuseks on kindlasti lõigete konstrueerimisoskus ja kiired töövõtted, mis tähendab klientidele hästiistuvaid rõivaid ja sujuvat teenindust,“ selgitas Juta Kuhlberg.

Ettevõtjad on saanud toetust Eesti Töötukassalt ettevõtte alustamiseks. Mõlemad ettevõtted sõlmivad Tartu Loomemajanduskeskusega inkubatsioonilepingu kaheks aastaks, et saada alustava ettevõtte nõustamist ning mitmekülgset abi oma ettevõtte alustamisel.

Eelinkubatsiooni kinnitatud 15 alustavat loomeettevõtjat on alustanud koolitusperioodi, mis lõpeb äriplaanide kaitsmisega jaanuaris. Juta Kuhlbergi hinnangul on rõõmustav see, et äsjalõppenud inkubatsioonikonkursil on mõnevõrra rohkem küpsemaid äriideid kui varasemate konkursside puhul.