Loomemajanduskeskus toob ettevõtlusnädalale loovust ja noort kunsti

30. september, 2011

alt3.-8. oktoobrini toimuval Tartu ettevõtlusnädalal pakub loomemajanduskeskus mitmeid võimalusi testida oma ideid, arendada oma loovust või soetada noorte kunstnike loomingut.

4. oktoobril  toimuval ettevõtluse tugiorganisatsioonide seminaril räägib loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg loomeettevõtja stardiplatvormist ning loomemajanduskeskuse ettevõte, maastikuarhitektuuribüroo TajuRuum  “Lugu sellest, kuidas TajuRuum endale stardiplatvormi disainis”. Registreerumine: http://ettevotlus.tartu.ee/koolitused.

5. oktoobril kell 9.30-17.30 toimub loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) ideebörs „Start“, kuhu oodatakse osalema loovaid ja ettevõtlikke inimesi, kes soovivad oma idee proovile panna või kaasa lüüa uute toodete ja teenuste väljaarendamisel. Hommikul sündinud ideedest saavad päeva lõpuks äriideed, mida on soovi korral võimalik loomemajanduskeskuse abiga ellu viia. „Ideebörs on hea võimalus oma ideed testida ja kui sellel on jumet,  jõuab veel taotluse loomemajanduskeskusega liitumiseks ära esitada, kuna tähtaeg on 10. oktoobril,“ rääkis loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg. Lisainfo www.lmk.ee/ideebors_start.

6. oktoobril kell 14 jätkub loomemajanduskeskuse autoriõiguste loengusari, milles Tartu ülikooli intellektuaalse omandi lektor Anne Kalvi räägib autoriõigusest ja intellektuaalse omandi kaitsest Eestis. Lisainfo: http://www.lmk.ee/autorikaitse.

6. oktoobril on ka loomemajanduskeskuses lahtiste uste päev, kui saab tutvuda Kalevi 13 ja Kalevi 15 tegutsevate ettevõtetega ning antakse ülevaade loomemajanduskeskuse tegevusest. Lahtiste uste päevadele tuleb end registreerida aadressil http://ettevotlus.tartu.ee/koolitused

7. oktoobril kell 17 toimub Dorpati konverentsikeskuses viies Tartu noore kunsti oksjon „stART“, mis  toob kunstihuvilisteni noorte Tartu kunstnike tööd. Oksjonitöödega saab eelnevalt tutvuda 3.-7. oktoobril Dorpati konverentsikeskuses ja veebikataloogis: http://www.lmk.ee/stART. Registreerumine: http://ettevotlus.tartu.ee/koolitused

Ettevõtlusnädala viimasel päeval, 8. oktoobril on Eesti loomingu päev Tartu kaubamajas ja õpitoad loomemajanduskeskuses. Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul on huvi loomemajanduskeskuse töötubade vastu olnud nii suur, et praktiliselt kõikides töötubades on kohad juba kinni. „Kuigi töötoad on juba täis, võib meie majast läbi astuda ja meie ettevõtetega tutvuda lahtiste uste päeval,“ lisas Kuhlberg.

Kõigil kunstihuvilistel on võimalus tulla Tartu kaubamaja aatriumis toimuvale Eesti loomingu päevale, millest võtab osa üle 20 väikeettevõtte ning disaineri, kes pakuvad müügiks ilusat kodumaist loomingut. Päeva korraldaja, Disainimaja juhi Hedviga Vei sõnul saab pärast mõnusat ostlemist esmakordselt Tartus külastada disainikohvikut, kus menüü koosneb heast eesti muusikast ning jalga saab puhata kodumaisel tootedisainil.