Loomemajanduskeskus tutvustab Intellektikal uusi tehnoloogiad

09. veebruar, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskus on 10.−11. veebruaril esmakordselt haridusmessil Intellektika tutvustades messikülastajatele uusi tehnoloogiaid.
Uusi ja põnevaid tehnoloogiaid ning oma tegevust tutvustavad messikülastajatele Tartu loomemajanduskeskusesse koondunud ettevõtjad. Visar stuudio, kes valmistab 3D-animatsioone ja -filme ning kelle käe  alt on tulnud ka esimesed Eestis valminud 4D-filmid, mida Ahhaa kinodes näidatakse, teeb messil 3D loomise  õpitubasid ja näitab Intellektika messi live pilti 3Ds. Keskuses tegutsev foto- ja filmikompanii Pimik, kes on seotud Eesti filmi 100. aastapäeva ürituste korraldusega, näitab messil katkeid eesti filmidest. OÜ Kweila toob kohale salapärase hologrammide masina ja tutvustab hologrammide tegemise tagamaid. Kujunduskuurort pakub soovijatele võimalust valmistada isedisainitud märke.

Messikülalistel on võimalik osaleda seminaridel, kus loomemajanduskeskuse ettevõtted tutvustavad oma tegevust ja räägivad ettevõtte asutamise ja tegevusega seotud igapäevatööst. Seminarid on suunatud kahele sihtgrupile: reedel, 10. veebruaril kell 15 on peateemaks disain, kujundus ja maastikuarhitektuur; laupäeval kell 14 kunst ja kunsti vahendus.

Tartu loomemajanduskeskuse boksis on kõige põnevamaks sündmuseks reedel, 10. veebruaril kell 14−14.40 toimuv arutelu, kus tutvustatakse uusi tehnoloogiaid ja 3D võimalusi ning saab kuulda, kuidas luua QR koode ja hologramme. Samuti räägitakse, kuidas uued tehnoloogiad võivad mõjutada ümbritsevat maailma.

Intellektikal saab näha ka loomemajanduskeskuse uue inkubatsioonikonkursi jaoks valminud reklaamklippi, mille valmistas keskuses tegutsev filmikompanii Pimik.