Loomemajanduskeskus viib kunstnike ja meistrite loomingu Helsingi Mardilaadale

18. november, 2011

altTartu Loomemajanduskeskus osaleb esmakordselt sel nädalalõpul Helsingis toimuval Mardilaadal, müües loomemajanduskeskuse ettevõtete, Antoniuse Gildi käsitöömeistrite ning paljude Tartu ja Eesti disainerite ja kunstnike loomingut.
Mardilaadalistele pakutakse müügiks kujutavat kunsti, ehteid, kudumeid, keraamikat, mänguasju, riideid, nahast aksessuaare jpm. Kokku on loomemajanduskeskuse müügilettidel ligi 40 autori tööd.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on Mardilaadal osalemise eesmärgiks jälgida, millised tooted Soome turul huvi pakuvad, ning samal ajal otsida kontakte pikemaajaliste koostöölepete sõlmimiseks.

Mardilaadal müüvad oma tooteid Artceramic, Disainikiosk ja Kujunduskuurort loomemajanduskeskusest. Teiste eesti kunstnike ja disainerite töid vahendavad Loov galerii ja Disainimaja, kes samuti tegutsevad loomemajanduskeskuses. Varemgi Mardilaadal osalenud Antoniuse Gildist on Tartu käsitöömeistrite loomingut esindamas nahakoja, keraamikakoja, nukukoja ja ajastukostüümikoja tooted.

19.-20. novembril Helsingis toimuv Mardilaat on suurim Eesti-teemaline üritus Soomes. Seekordse laada peateema on Eesti saared. Tuglase Seltsi korraldatav Mardilaat toimub juba 28. korda.