Loomemajanduskeskuse esimene vilistlane on Loov galerii

22. detsember, 2011

30. detsembril paneb Tartu Loomemajanduskeskuses kaks aastat tegutsenud Loov galerii oma uksed Kalevi 13 hoones kinni ja alustab 2012. aastal esimese loomemajanduskeskuse vilistlasena nn iseseisvat elu. Galerii juht Helen Puistaja jätkab Loov kaubamärgi all tegevust kunstimänedžerina.

Loov galerii on esimene ettevõte, kes on täismahus läbinud Tartu loomemajanduskeskuse kaheaastase inkubatsiooniperioodi ja alustab tegevust väljaspool loomemajanduskeskuse toetavat keskkonda.

Loov galerii korraldas kahe aasta jooksul 50 näitust, millest paljud on olnud noorte kunstnike esimesed personaalnäitused. Lisaks on Loov galerii korraldanud rohkelt õpitubasid ning olnud disainituru „Kellawärk“ ja ehtefestivali „Ilu asi“ üks korraldajaid.

Loov galerii juht Helen Puistaja peab loomemajanduskeskuses oldud ajale tagasi vaadates kõige väärtuslikumaks suure tutvuste pagasi tekkimist, koostööpartnerite leidmist oma majast ning lihtsalt väga positiivset õhkkonda. „On olnud häid aegu ja ka halvemaid, on olnud ebaõnnestumisi ja nuttu-hala. Sellest kõigest on aga lihtsam välja tulla, kui saad lisaks inkubaatori töötajatele abi ka teistelt ettevõtetelt.“

Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on Helen Puistaja loomemajanduskeskuses oldud aja jooksul väga palju arenenud. „Vaba mõtlemisega fantaasiarikkast kunstitudengist on saanud tõsiseltvõetav loomeettevõtja, kellel on teadmised oma tugevustest, oskused ideid ellu rakendada ja imepärane anne koondada enda ümber inimesi ning luua  võrgustikke. Loov galerii eriline tugevus on Tartu noorte kunstnike koondamine ja nende esindamine, samuti oskus kasutada edukalt erinevaid sotsiaalmeedia vahendeid. Me jääme põnevusega jälgima oma esimese vilistlase edasist käekäiku,“ sõnas Oreškin.

Helen Puistaja sõnul on tal kavas tegeleda edasi näituste, kunsti- ja disainiürituste ning õpitubade korraldamise ning ehete valmistamisega.

Oma tegevuse 2011. aastal lõpetab Loov galerii nelja ühepäevanäitusega:

  • 27. detsembril puistab staažikas, kuid väheaktiivne tänavakunstnik ja šabloonientusiast müra2000 üheks päevaks Loov galerii külastaja ette peaaegu kogu kapi sisu nagu meeleheitel inimene psühhiaatrile. Pole kokkuvõtet, korrastatust, süsteemi ega isegi kunstnikku.
  • 28. detsembril toimub Sille Sikmanni näitus “Rännaku algus”. See on Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini IV kursuse tudengi 2011. aasta Erasmuse suvepraktika raames valminud meeste kingakollektsiooni näitus.
  • 29. detsembril Andre Saviaugu näitus “Öö magab päeval ja päev magab öösel”. See on galeriis kõige paremini müüva noore kunstniku personaalnäitus, kus saab näha ja ka osta viimaste aastate jooksul valminud maale.
  • 30. detsembril toimub Loov galerii lõpunäitus, kus tehakse kokkuvõte galerii tegevusest. Käe saab külge panna igaüks, kes tunneb vajadust ja soovi jätta oma märk galerii ajalukku.