Loomemajanduskeskuse ettevõtja jõudis disainiauhindade jagamisel kahes kategoorias finaali

07. september, 2012

sheckmann01vTartu Loomemajanduskeskuses tegutsev disainer Sille Sikmann jõudis oma meestejalanõude disainiga konkursil „Eesti Disainiauhinnad 2012“ kahes kategoorias finaali. Kaubamärgi Scheckmann looja on Eesti disaini auhinna Bruno ja noore disaineri preemia SÄSI nominent.
Scheckmann on kaubamärk, mis disainib ja valmistab meeste jalanõusid ja aksessuaare. Bränd sai alguse Sille Sikmanni diplomitööst Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Eritellimusena ja käsitööna valmistatavate jalanõude idee tuli soovist hakata looma ilusaid ja mugavaid jalanõusid meestele, kuna disaineri sõnul on Eesti turul küllaltki kesine valik meestejalatseid.

„Eesti Disainiauhinnad 2012“ toob ühise katuse alla Eesti disainivaldkonna tunnustused, mida jagatakse viies kategoorias. Bruno on tootedisaini auhind, mida Eesti Disainerite Liit annab välja alates 2006. aastast. Auhind on nime saanud disainikateedri rajaja ning esimese disainiauhinna initsiaatori professor Bruno Tombergi järgi. SÄSI auhinda antakse parimale noorele Eesti disainerile disainialase tegevuse eest kahel viimasel aastal. Laureaadid kuulutatakse välja 21. septembril Lennusadamas.

Fotod Scheckmanni kollektsioonist: http://www.lmk.ee/scheckmann