Loomemajanduskeskuse ettevõtjad vahetasid suveakadeemias kogemusi

19. august, 2011

altTartu Loomemajanduskeskuse ettevõtjad osalesid rahvusvahelise projekti Urban Creative Poles raames Saksamaal toimunud suveakadeemias, mille eesmärgiks oli koostööpartnerite leidmine ja kogemuste vahetamine.

12.-16. augustil Saksamaal Cottbusis toimunud loomemajanduse võimalusi tutvustav suveakadeemia oli mõeldud alustavatele loomeettevõtjatele. Akadeemiast võttis osa ligi 20 noort viiest erinevast riigist: lisaks Eestile osalesid noored ettevõtjad Leedust, Rootsist, Poolast ja Saksamaalt. Osalejate hinnangul oli ürituse peamiseks tugevuseks mõtte- ja koostööpartnerite leidmine mujalt Euroopast.

Terje Ong Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsevast maastikuarhitektuuribüroost TajuRuum ütles, et suvekool oli suurepäraseks võimaluseks luua mitteformaalsel tasandil uusi kontakte erinevate loomeisikutega. “Seal koorus välja päris mitmeid mõtteid võimalikest koostöövormidest ja -ideedest nii samade kui sarnaste loomevaldkondade inimeste vahel. Vesteldes teiste riikide arhitektide ja urbanistidega, andis see palju uusi mõtteid, kogemustevahetus oli äärmiselt rikastav ja inspireeriv,“ sõnas Terje Ong.

Ahto Sooaru Mikser Disainist lisas: „Mul küpses ajusopis valmis päris mitmeid mõtteid, mida kindlasti realiseerida tahaksin ning ühtlasi sain omajagu enesekindlust ja seda just loomingulises mõttes.“

16. –17. augustil toimus ka projekti partneritele suunatud tööseminar, mille käigus arutleti peamiselt riikideülese koostöö küsimusi – kas ja mis tingimustel oleks projektis osalevatel linnadel ning nendes linnades tegutsevatel loomeettevõtjatel võimalik koostööd teha.

Osaliselt Läänemere programmist 2007–2013 rahastatava rahvusvahelise projekti Urban Creative Poles eesmärk on leida lahendusi loomemajanduse arendamiseks väikestes ja keskmise suurusega linnades. Projekti juhtpartner on Brandenburgi Tehnikaülikool Cottbus (Saksamaa), lisaks osaleb igast osalevast linnast kohalik omavalitsus ja loomemajandust koordineeriv või uuriv asutus.

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse projektijuht Ave Anniste, tel 5803 5358, ave@lmk.ee.

Lisatud foto autor: Ahto Sooaru