Loomemajanduskeskuse ettevõtted avavad Taskus poe ja kohviku

12. detsember, 2011

altTartu Loomemajanduskeskuse ettevõtted ja  Antoniuse õue Maitseelamuse koda avavad täna viieks päevaks Tasku keskuse esimese korruse aatriumis  pop-up disainipoe ning  kohviku, kust saab lisaks eestimaistele toidunaudingutele parimad jõulukinke, mida eestlased oma kätega luua oskavad. Pood ja kohvik on avatud 12.-16. detsembril kell 15-19.

Ainult viis päeva Tasku keskuses avatud poes pakuvad enda loomingut ja vahendavad eesti disainerite ning moekunstnike tooteid loomemajanduskeskuse ettevõtted Disainimaja, LOOV galerii, Pippin Stuudio, Evelini Moesalong ja Kujunduskuurort.  Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul astuvad loomemajanduskeskuse ettevõtted sel nädalal ostjatele mitu sammu lähemale, et jõuluostude tegemist mugavamaks muuta. „Noored ettevõtjad on põneva  valiku tekitamiseks pingutanud ja loodavad ostjate suurele huvile.“

Pop-up disainipoest saab osta mänguasju, ehteid, looduskosmeetikat, keraamikat, sooje kudumeid, kujutavat kunsti ning head moodi. Eriti esinduslik on moekunsti väljapanek. Disainipoest leiab kleite sellistelt nimekatelt moeloojatelt nagu Aldo Järvsoo, Riina Põldroos, Ketlin Bachmann-Põldroos, Hanna Korsar, Nymf, Triinu Pungits, Helena Valk-Varavin jt. Piduliku moenädala võtab kokku moešõu, mis toimub 16. detsembril kell 17.30 Tasku esimese korruse aatriumis. Disainimaja juhi Hedviga Vei sõnul ei juhtu just tihti, et nii nimekate disainerite loomingut Tartust osta saab. „Ärge head võimalust maha magage ning soetage endale midagi ainulaadset, kvaliteetset ning mis peamine – imeilusat!“

Maris Aare ja Kaili Kask Kujunduskuurordist lisavad pop-up disainipoele isikupära oma “Energiakohviku Puhvetkapis” peituva tekstiilist autoriloominguga. Nad usuvad, et kindlasti on Tasku klientide seas ka nende kliente, kes otsivad “oma lugu jutustavat” kingitust, mille väärtus pole pelgalt materiaalne.

Pop-up kohvikut peab Antoniuse õues alles kaks nädala tagasi tegevust alustanud Maitseelamuse koda, kes ammutab inspiratsiooni  eesti toidust. Kohvikus pakutakse teed, kohvi, puljongit ja pirukat, soolaseid ja magusaid suupisteid, koduleiba ja piparkooke. Kõik pakutavad toidud ja joogid maksavad ühe euro.

Üha enam kogu maailmas tuntust kogunud pop-up poed on lühiajaliselt tegutsevad poed, mille eelised on avastanud paljud disainerid, sealhulgas ka kõrgmoe loojad.