Loomemajanduskeskuse ettevõtted Khis ja Okka otsivad kontakte Inglismaa messidel

02. oktoober, 2015

Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsevad ettevõtted, puidust vanne tootev Khis ja akustilisi okkaplaate tootev OkkaStyle osalesid septembrikuus Londonis toimunud disainimessil „100% Design“, kus mõlema ettevõtte toodete vastu tunti elavat huvi. Oktoobri alguses lähevad Khis ja OkkaStyle ühise boksiga Birminghamis toimuvale ehitusmessile „UK Construction week“.

Termotöödeldud puidust disainvanne valmistava ettevõtte Khis juht Frants Seer, kes osales Londoni disainimessil juba teist korda, tõdes, et huvi nende puidust vannide vastu oli üle ootuste suur: „Lisaks inglise sisearhitektidele oli huvilisi nii Dubaist, Hongkongist, Jaapanist kui ka mujalt. Teist korda minna on ka lihtsam, sest paljud juba teavad ja tulevad konkreetse huviga. Saime messilt ka kaks huvitavat pakkumist: teeme Londoni ühte vannitoa showroom’i väljapaneku ning Prantsusmaa ühe suusakeskuse külalistemaja spaa saab meilt nii vanni kui ka siseviimistluse koos põranda- ja seinakatete ning mitmete interjöörielementidega,“ selgitas Seer.

Lisaks Khisi neljale erinevale vannile, vanniastmetele ning lillepostamentidele olid messil väljas männiokastest valmistatud akustilised sisustusplaadid OKKA. Neid valmistava ettevõtte OkkaStyle tegevjuhi Margus Siiliku sõnul oli ka männiokastest plaatide vastu Londoni messil huvi suur. „Saime palju uusi kontakte ning loodetavasti ka paar konkreetset tehingut. Saime tagasisidet, et inimestele meeldib meie looduslikest materjalidest uudne toode. Eriti suurt huvi tekitas külastajates võimalus panna kõrv plaadi vastu ja veenduda, kui hästi see plaat summutas messikeskuse üsna valju melu,“ sõnas Siilik.

6.−8. oktoobril osalevad Khis ja Okka oma messiboksidega Birminghamis toimuval ehitusmessil „UK Construction week“, kus ettevõtjad on esindatud taas puidust vannide ja okkaplaatidega.  Frants Seer loodab messilt leida kontakte arhitektidega, kes teevad suuri projekte. „Ideaalis sooviks jõuda mõne suure tellimuseni, kuid kindlasti on see mess arendav ka muus mõttes – näeme, kuhu suunas maailm liigub, millised on uued materjalid ja tehnoloogiad,“ lisas Seer.

„100% Design” on suurimaid ja enimkülastatud  disainimesse oma ala professionaalidele Inglismaal (http://www.100percentdesign.co.uk). „UK Construction week“ on juhtivaid ehitusvaldkonna messe, kus on esindatud erinevad valdkonnad, nagu uudsed materjalid, disain, köögid-vannitoad, „targad hooned”, energia jmt (http://www.ukconstructionweek.com).

Lisainfo:
Khis, Frants Seer, tel 533 144 01, frants.seer@khisbath.com
OkkaStyle, Margus Siilik, tel 523 8521, margus.siilik@okkastyle.com