Loomemajanduskeskuse inkubatsioonikonkurss keskendub uutele tehnoloogiatele

28. veebruar, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskus ootab hiljemalt 19. märtsiks 2012 taotlusi uuele äriplaanikoolitusele. Seekordsel konkursil on eelistatud äriideed, mis baseeruvad uutel tehnoloogiatel, audio-video valdkonnal ja IT-lahendustel.  7. märtsil kell 16 toimub loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) infotund, kus saab täpsemat infot konkursi kohta ning tutvuda keskuses tegutsevate ettevõtetega.
Äriplaanikoolitus kestab märtsist juunini 2012 ning lõpeb äriplaani valmimise ja kaitsmisega. Parimaid äriplaanikoolituse läbijaid premeeritakse võimalusega külastada 2012. aasta novembris Helsingis toimuvat Põhja-Euroopa suurimat startup’ide konverentsi Slush 2012. Äriplaani kaitsmise järel on ettevõttel võimalus asuda Tartu Loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamiseks.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liikme Raul Oreškini sõnul on seekordsele konkursile eriti oodatud valdkondade piire ületavad ideed, et aidata loovate mõtetega inimestel oma unistusi reaalsuseks vormida. „Kohe on valmimas loomemajanduskeskuse uus hoone, mille oleme planeerinud  sisustada IT-, audio-video, 3D- ja uute tehnoloogiate valdkonnas tegutsevate ettevõtetega ning aidata neid kontaktide, võrgustike ja nõustamisega,” sõnas Oreškin.

Kursusel osalemiseks tuleb täita taotlus ja lühidalt  kirjeldada ka oma äriideed. Taotluse esitamise tähtaeg on 19. märts 2012 kell 15. Täpsemat infot kursuse kohta saab Tartu Loomemajanduskeskuse kodulehelt: http://www.lmk.ee/liitu_loomeinkubaatoriga ja ettevõtluskonsultandilt Juta Kuhlbergilt (tel 506 2545, juta@lmk.ee).

Tartu Loomemajanduskeskus on tegutsenud veidi üle kahe aasta, pakkudes alustavatele loomemajandusvaldkonna ettevõtetele erinevaid ärialustusteenuseid ja individuaalset nõustamist. Konkurssi alustavatele loomeettevõtjatele inkubatsiooni pääsemiseks  korraldab Tartu Loomemajanduskeskus kaks korda aastas. Praegune konkurss on juba kuues loomemajanduskeskuse  tegevuse jooksul. Kokku on äriplaanikoolituse saanud ligi 70 inimest, kes on asutanud loomemajanduskeskuse juures 24 uut ettevõtet.