Loomemajanduskeskuse inkubatsioonikonkurss keskendub uutele tehnoloogiatele

12. jaanuar, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskus alustab taotluste vastuvõtmist uuele, märtsis algavale äriplaanikoolitusele. Seekordsel konkursil on eelistatud äriideed, mis baseeruvad uutel tehnoloogiatel, audio-video valdkonnal ja IT-lahendustel. Eriti oodatud on tõsielumängude (serious gaming) ja 3D-valdkonna arendamisega seotud ning kiirele kasvule suunatud ettevõtlusideed, mis seostuvad oma olemuselt loomemajanduse valdkonnaga. Konkursile on oodatud ka muud loomemajanduse valdkonna ideed.

Loomemajanduskeskus aitab ideedest vormida äriplaani, vajadusel taotleda stardiabi ning toetab ettevõtte edaspidises arengus selle laienemist ja eksporti.

Tartu Loomemajanduskeskus on uusi tehnoloogiaid kasutavate loomeettevõtete, samuti 3D- ja tõsielumängude arengule suunatud ettevõtete arendamiseks välja töötamas äriplaani koolituskursust, kus esinevad oma valdkonna parimad asjatundjad. Kursus kestab märtsist juunini 2012 ning lõpeb äriplaani valmimise ja kaitsmisega. Parimaid äriplaani koolituse läbijaid premeeritakse võimalusega külastada 2012. aasta novembris Helsingis toimuvat Põhja-Euroopa suurimat startup’ide konverentsi Slush 2012.

Kursusel osalemiseks tuleb täita taotlus ja lühidalt  kirjeldada ka oma äriideed. Taotluse esitamise tähtaeg on 19. märts 2012 kell 15. Täpsemat infot kursuse kohta saab Tartu Loomemajanduskeskuse kodulehelt: http://www.lmk.ee/liitu_loomeinkubaatoriga ja ettevõtluskonsultandilt Juta Kuhlbergilt (tel 506 2545, juta@lmk.ee).

Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liikme Raul Oreškin sõnul on keskusel seekordse konkursi osas suured ootused. “Me ootame, et koolitusele jõuavad äriideed, millel  on tugev arengupotentsiaal. Eriti on oodatud valdkondade piire ületavad ideed, et aidata loovate mõtetega inimestel oma unistusi reaalsuseks vormida. Kohe on valmimas loomemajanduskeskuse uus hoone, mille oleme planeerinud  sisustada IT-, audio-video, 3D- ja uute tehnoloogiate valdkonnas tegutsevate ettevõtetega ning aidata neid kontaktide, võrgustike ja nõustamisega,” sõnas Oreškin.

Tartu Loomemajanduskeskus on tegutsenud veidi üle kahe aasta, pakkudes alustavatele loomemajandusvaldkonna ettevõtetele erinevaid ärialustusteenuseid ja individuaalset nõustamist. Konkurssi alustavatele loomeettevõtjatele inkubatsiooni pääsemiseks  korraldab Tartu Loomemajanduskeskus kaks korda aastas. Praegune konkurss on juba kuues loomemajanduskeskuse  tegevuse jooksul. Kokku on äriplaanikoolituse saanud ligi 70 inimest, kes on asutanud loomemajanduskeskuse juures 24 uut ettevõtet.