Loomemajanduskeskuse järgmise oksjoni teemaks on „Linn“

15. august, 2012

4. oktoobril kell 17 toimub juba kuues Tartu noore kunsti näitus ja oksjon, mille teemaks on „Linn“. Loomemajanduskeskus ootab kunstnikke oma töid oksjonile esitama, tähtaeg on 10. september kell 18.

Oksjoni korraldajad avavad seekordse oksjoni teemat nii: Linn ja kunstnikud on läbi aegade olnud tihedalt seotud. Linnas toimuvad näitused, luuakse kunsti, saadakse kokku ja minnakse lahku. Linn on keskkond elamiseks, suhtlemiseks ja töötamiseks. Ning samas on linn ka koht üksiolemiseks ja üksinduseks, eemaldumiseks ning otsinguteks. Missugune suhe on linnal ja noorel kunstnikul, kuidas võib linn inspireerida või segada loomise protsessi ning milline on looming, mis sünnib linnas või linnast inspireerituna?

Oodatud on igas tehnikas ja igas suuruses teosed, mis on selle teemaga seotud.

Osaleda võivad kõik kunstnikud, kes tunnevad sidet Tartuga. Üks kunstnik võib esitada rohkem kui ühe töö. Kõik näitusele ja oksjonile esitatavad tööd peavad olema korralikult vormistatud.

Osalemiseks tuleb autoritel tuua oma teosed Tartu Loomemajanduskeskusesse (Kalevi 13), kus töid võetakse vastu reedel, 7. septembril ja esmaspäeval, 10. septembril kell 14–18. Tööd tuleb varustada autori nime ja kontaktide ning töö müügihinnaga. Koos tööga tuleb esitada ankeet, mille saab alla laadida aadressilhttp://www.lmk.ee/linn.

Toodud tööde hulgast valib näituse- ja oksjonitööd välja komisjon, kuhu kuuluvad Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartu Kunstnike Liidu, Tartu Ülikooli maaliosakonna ja Kaleidoskoop Kunstilaenutus esindajad ning kutsutud eksperdid..