Loomemajanduskeskuse juures kaitses äriplaani üheksa loomeettevõtjat

29. juuni, 2012

tapeedid_veebTartu Loomemajanduskeskuse juures kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad. Komisjoni otsusega pääseb loomeinkubaatorisse üheksa uut loovettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad helidisainist disaintapeetideni.
Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul eristub uus lend tulevasi ettevõtjaid eelmistest lendudest tugevama ärilise mõtlemise poolest. „Seejuures on rõõmustav, et fantaasiarikkus ja loomingulisus esinevad väga professionaalses vormistuses,“ lisas Kuhlberg.

Loomemajanduskeskuse uutest asukatest võib esile tõsta Ardo Ran Varrese ettevõtet Unisoon. Olles erialalt näitleja, tegeleb Varres muusikalise kujundusega ja on elektroonilise muusika valdkonna pioneere Eestis.

Disainistuudio Muna pakub nõudlikuma maitsega klientidele kodusisustuse lahendusi alates lummavatest disaintapeetidest kuni tekstiilide ja ruumikujunduse elementideni välja.

Fantaasiarikas professionaalne fotograaf Merilyn Püss asutab firma nimega Fotoloom ja soovib spetsialiseeruda fototöötlusele, tegeleda lisaks veel fotode restaureerimisega ja piltide digiteerimisega. Fotoloomalt saab tellida põnevaid fotokoolitusi päris algajatele, profikaamera omanikele, aga ka eakatele inimestele, kes huvituvad fotograafiast.

Antoniuse õuel tegutsev kunstnik Lea Liblik asutab Tartu Maalikoja, kus igaüks saab maalimist katsetada ja õppida, samuti maale osta. Tekstiilikunstnik Epp Mardi avab oma ateljee-poe turistide lemmikpaigas Jaani kvartalis. Kommunikatsioonifirma Logios on tulnud turule just väikese ja keskmise suurusega firmadele lahenduse pakkumiseks. Tuntud nüüdismuusika helilooja Märt-Matis Lill on otsustanud lisaks heliloomingule käivitada ka helidisaini valdkonnas tegutseva ettevõtte Fauni Pärastlõuna. Kümneaastase kogemusega filmimees Urmas Reisberg koos kaaslastega asutab teadaolevalt Eesti esimese digiturunduse ettevõtte videote produtseerimiseks. Ettevõte Netiket toob turule veebilehtedele paigaldatava broneerimismooduli BookitButton, mis teeb ruumide broneerimise lihtsamaks: seminarid, konverentsid, püsirendiga ruumid; teenust on võimalik laiendada ka kinnisvaraturule.

Äriplaane hindava komisjoni liige, BDA Consulting OÜ juhatuse liige ning alustavate ettevõtete programmide Ajujaht ja Start Smart mentor ja konsultant Elmo Puidet kommenteeris äriplaanide kaitsmist nii: “Hea meel on näha, et pikaajaliste kogemustega ja juba nime teinud loomeinimesed soovivad alustada aktiivset ettevõtlust ning tahavad ja oskavad oma erilised oskused ka tasuvaks igapäevatööks pöörata.”

Komisjon otsustas saata parima äriplaani kaitsja, Ardo Ran Varrese OÜst Unisoon novembris Helsingis toimuvale startup’ide konverentsile SLUSH2012, mille eesmärk on tutvustada edukaid äriplaane rahvusvahelistele investoritele.