Loomemajanduskeskuse parim ettevõte on Mikser Disain

29. mai, 2011

altTartu Linnavalitsuse konkursil  “Parim ettevõtja 2010” selgitati esmakordselt välja edukaim ettevõtja Tartu Loomemajanduskeskuses, kelleks valiti Mikser Disain OÜ.  Tunnustus antakse üle 26. mail kell 15 algaval tunnustusõhtul Athena kultuuri- ja konverentsikeskuses.

Mikser Disain on 2009. aasta suvel asutatud ja Tartu Loomemajanduskeskuses asuv disainistuudio, kelle tegevusaladeks on  graafiline disain ja fotograafia. Mikser Disain on esimene loomemajanduskeskuse inkubatsiooniettevõte, kes alustas ka eksportimist. Ettevõttes on kolm töötajat: tegevjuht ja fotograaf Ahto Sooaru, loovjuht ja disainer Maria Laanelepp ning disainer Lauri Vasar.

Mikseri suurimad kliendid on siiani olnud Restoran52 (Eesti toidukohti tutvustav mäng), Tartu tudengipäevad, Sibulatee (Peipsiveere turismiettevõtete võrgustik), Püssirohukelder ja Tartu Loomemajanduskeskus. Mikser Disaini tegevjuhi Ahto Sooaru sõnul näevad nad end tulevikus ettevõttena, mis keskendub inimestele – silmas pidades nii kliente kui ka oma ettevõtte töötajaid. „Peamine on, et meil oleks fun tööd teha ja kedagi ei peaks selleks sundima,“ lisas Sooaru.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul alustasid Mikser Disaini asutajad oma ettevõtte loomisega juba tudengipõlves. „Hoolimata  noorusest ja suurest koormusest seoses koolide lõpetamise ja äritegevuse käima lükkamisega,  on nad suutnud säilitada oma töödes mängulisuse ja taganud ka professionaalse teostuse. Käibenumbrid on kahe aasta jooksul tõusnud, tekkinud on ekspordikäive ning ettevõte plaanib juba sel aastal laienemist, kolides lähikuudel loomemajanduskeskuse teise maja suurematesse ruumidesse.  Mikser Disaini portfoolio näitab, et lühikese ajaga on suudetud klientideks saada juba tunnustatud ja väärikad partnerid,“ lisas Oreškin.