Loomemajanduskeskuse reklaamklipid tulid Pimikust

19. september, 2011

altSel aastal Tartu Loomemajanduskeskuses tegevust alustanud filmi- ja fotokompanii Pimik valmistas keskuse tellimusel neli videoklippi, millega kutsutakse külastama loomemajanduskeskust ja kasutama alustavate ettevõtjate teenuseid.
Andres Keili ja Jaak Kilmi loodud klipid tutvustavad loomemajanduskeskust kohana, kuhu tasub tulla, sest sealt võib leida noorte loojate huvitavaid disainitooteid, külastada moe- ja kunstipoode ning kohvik-galeriid või kasutada foto- ja videosalongide teenuseid.

Andres Keil põhjendas klippide vormi järgmiselt: „Loomemajanduskeskus on eelkõige inimesed, kes selle sees loovad ja majandavad. Ja loovad ja majandavad nad ikka selleks, et sellega teistele inimestele rõõmu teha, neile midagi ilusat või lahedat pakkuda. Samas on loomemajanduse mõiste ikkagi jätkuvalt natuke hämar − ta on mõneti nagu suslik pimedas toas, kõik räägivad, kappab aktiivselt ringi, aga keegi täpselt ikkagi ei tea, milline ta välja näeb ja mida teeb. Ainult ta kobistamist on kuulda. Sellepärast valisime loomemajanduskeskuse esimestele klippidele just sellise vormi. Me näitame inimesi, kes kutsuvad enda juurde, loomemajanduskeskusesse. Ja teevad seda veidi hämaral moel. Lõpuks saab ometigi kõik selgeks. Suure osa sõnumi sisulisel ja vormilisel vormistamisel mängis muidugi ka klippide esmane esitlusmeedia − tummad videoekraanid linnaruumis.“

Klippe võib esialgu näha Hansakeskuse videoekraanil ja veebis http://www.lmk.ee/klipid_pressiteade