Loomemajanduskeskuse uued asukad hakkavad äriplaane kaitsma

27. detsember, 2010
17 tulevast loomeettevõtjat, kes esitasid oktoobris taotluse inkubatsiooniteenuste saamiseks Tartu Loomemajanduskeskuses, on õppinud kahe kuu jooksul ettevõtjatele vajalikke tarkusi  ja esitavad 5. jaanuariks oma äriplaanid. Jaanuari lõpus toimuvad äriplaanide kaitsmised ja selgub, kes uutest ettevõtjatest loomemajanduskeskusesse pääsevad.
Loomemajanduskeskuse  ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul on kolmas lend väga aktiivne ja õpihimuline. „Neis on rohkelt otsivat vaimu ja piisavalt energiat tänases väljakutseid pakkuvas majandussituatsioonis toimetulekuks. Nad on hea hariduse ja juba mõningase töökogemusega alustavad ettevõtjad, kellest kaheksal on soov olla kunsti- ja kultuurivahendajad ehk agendid,“ lisas Kuhlberg.

Üks tulevane loomeettevõtja Christina Treier kirjeldas oma missiooni nii: „Soovin tuua tänapäeva urbaniseerunud inimesed oma juurte ja looduse juurde tagasi viies läbi erinevaid jätkusuutliku eluviisi õpitubasid ja pakkudes looduslikult puhast käsitöökosmeetikat kõigile, kes enda ja lähedaste heaolu tähtsaks peavad.”

Loominguline Ühendus Aare Kask koosseisus Maris Aare ja Kaili Kask on juba kogemustega tegijad, kes kujundasid koostöös Rakvere teatri etendusega „Väike Mukk“ teatrimajas koos helitaustaga läbi kolme korruse ja fuajee küllusliku ning pisidetailideni viimistletud idamaise mängumaa. Samas avasid oma autoriloominguna valminud tekstiilist hoonetest ja nukktegelastest näituse „Imeline idamaa lendavatel vaipadel“.

Andra Roosmets ja Kristel Uibo  korraldasid jõulukuul kena heategevuskontserdi ja valmistuvad saama muusikaagentideks.

Oma äriplaani on valmis saanud ka Jaak Kilmi ja Andres Keil, kelle plaan on hakata filme tootma. Mehed loovad filmikompanii Katel Stuudio, mille esimene suur projekt on mängufilm “Jalgpalli ABC”, igapäevaselt hakatakse pakkuma video- ja  filmiteenuseid firmadele ja eraisikutele. Keili sõnul
puudub seni Tartus professionaalne filmikompanii ja see tühimik kavatsetakse nüüd täita. “Täna on aeg, kui järjest enam liikuvaid pilte, reklaame, tutvustusi kolib internetti. Meie plaan on internetiklippe tootma hakata,” ütleb Keil. “Samuti pakume dokumentaalfilme eraisikutele, mainefilme ja muud.”

Äriplaani edukalt kaitsnud ettevõtetel on võimalus sõlmida Tartu
Loomemajanduskeskusega inkubatsioonileping kaheks aastaks ning saada
alustava ettevõtte nõustamist ning mitmekülgset abi oma ettevõtte
alustamisel.